پارک مفاخر

تاریخ انتشار : ۷ بهمن
جمهوری آذربایجان کشوری است که در نزدیکی کشور ایران واقع شده است و جاذبه های گردشگری بسیای دارد به همین سبب سالانه ایرانیان بسیاری به این کشور سفر می کنند.
شهر باکو پایتخت و توریستی ترین شهر جمهوری آذربایجان محسوب می شود. این شهر زیبا جاذبه های بسیاری دارد که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از بهترین جاذبه های این شهر که پارک مفاخر باکو می باشد در اختیار گردشگران تور باکو قرار دهیم.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم پارک مفاخر باکو، یکی از اماکن دیدنی و جذاب برای گردشگران تور باکو می باشد بنابراین اگر قصد سفر با تور باکو را دارید با لحظه آخر همراه شوید تا این جاذبه گردشگری را به شما معرفی کنیم.
این پارک که در پایتخت جمهوری آذربایجان شهر باکو واقع شده در 28 آگوست سال 1948 به دستور شورای وزیران این کشور ساخته شده است و آرامگاه مشاهیر، دانشمندان و مفاخر آذربایجان می باشد جالب است بدانید که این گورستان به سبب دارا بودن فضای سبز بسیار زیبا به پارک مفاخر باکو مشهور شده است. گردشگران تور باکو باید بدانند که در پارک مفاخر 242 مقبره وجود دارد که متعلق به مشاهیر و دانشمندان کشور آذربایجان می باشند. نکته ای که گردشگران تور باکو را به وجد می آورد مجسمه هایی است که بر سر هر مزار نصب شده است، در پارک مفاخر مجسمه هر یک از مشاهیر بالای مقبره اش نصب شده است  که همین امر سبب شده این آرامگاه تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری برای گردشگران تور باکو شود 
پارک مفاخر از اماکن مقدس و مورد احترام مردم آذربایجان می باشد و سالانه مراسم متعددی جهت یاد بود و گرامی داشت مشاهیر و مفاخر آذربایجان در این مکان برگذار میشود
اگر قصد سفر به باکو را دارید بازدید از این پارک را از دست ندهید چراکه ضمن آشنایی با مشاهیر و دانشمندان کشورآذربایجان، می توانید از مناظر زیبا و سرسبز این پارک لذت ببرید.

پارک مفاخر تقریباً در پشت برج های شعله و در مرکز شهر واقع شده است و دسترسی به آن بسیار آسان است به طوریکه  گردشگران تور باکو به سادگی می توانند خود را با تاکسی یا اتوبوس به این پارک برسانند.
اگر قصد بازدید از پارک مفاخر را دارید باید بدانید که  گشت و گذار در این پارک تقریبا 3 ساعت زمان می برد و هزینه ای بابت ورودی از شما دریافت نمی شود. همچنین لازم به ذکر است که این مکان به برج دختر، کاخ شیروان شاه و میدان فانتین نزدیک است و شما پس از بازدید از پارک مفاخر میتوانید از این جاذبه ها دیدن کنید.
از مشاهیری که در این پارک دفن شده اند می توان به المیرا غفورف بازیگر معروف، حیدر علی اوف رییس جمهور معروف آذربایجان، ابوالفضل ایلچی بیگ دومین رئیس جمهور غیر کمونیست آذربایجان، جلیل محمد قلی زاده بنیانگذار یکی از معروف ترین روزنامه های آذربایجان، علی اکبر وا خواننده و نوازنده ستار، لیلا بدیربیلی خواننده مشهور اپرا، عظیم عظیم زاده نقاش برجسته، رشید بهبودوف خواننده پر آوازه و غیره اشاره کرد.
همچنین مقبره علی آقا واحد، بلبل، سید جعفر پیشه وری، جعفر جبارلی، عزیز حاجی بیگف، مرضیه داودوا، لطفی زاده، علی نظمی و غیره نیز در این گورستان قرار دارد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با پارک مفاخر بدست آورید و این اطلاعات در سفر با تور باکو برایتان مفید واقع شود. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک مفاخر

راشین شهریور 1397
پارک مفاخر خیلی پارک خوب و پر باری هست
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک مفاخر