پارک ملی سوچی

تاریخ انتشار : ۱ شهریور

سوچی یکی از شهرهای معروف کشور روسیه است که جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی بسیاری را در خود جای داده که پارک ملی سوچی یکی از اماکت تفریحی  و جاذبه های مهم این شهر می باشد. این پارک در مرزهای شمالی سوچی قرار دارد که دارای وسعتی حدود 190000 هتکار بوده که جزو یکی از بزرگ ترین پارک ها و اماکن تفریحی کشور روسیه می باشد. پارک ملی سوچی به دلیل تنوع بالای زیست محیطی، جانوری، گیاهی و طبعیتی که دارد از اهمیتی جهانی برخوردار است. 


در قسمتی از این پارک وسیع مجموعه های تفریحی و رفاهی ساخته اند تا بازدید کنندگان و گردشگران تور روسیه ساعاتی لذت بخش و خاطره انگیزی در این پارک سپری کنند. پارک ملی سوچی دارای 200 غار و آبشارهای فراوانی است که از آبشارها می توان به: آگورا، آرخوسکویه، زمیکا اشاره کرد که دارای آّ های خروشان و ذلالی هستند، همچنین از 200 غار موجود در پارک تنها 4 غار برای عموم آزاد هستند و می توانند به درون آنها راه پیدا کنند نام های این غارها وارانتسو وسکابا، آخشتیر سکایا، تیگرووایا و ساحره می باشند. در بخشی دیگر از پارک ملی سوچی باغ وحشی کوچک وجود دارد که از انواع حیوانات اهلی و وحشی نگهداری می شود که محبوبت ترینشان پلنگ می باشد.


 این پارک که از فضای سبز و جنگلی بسیار وسیع تشکیل شده گونه های گیاهی و درختی متفاوت و باستانی درون خود جای داده که کهن ترین و تنومند ترین درختان را دارا می باشد. پربازدید ترین و زیبا ترین فصل این پارک از اوایل بهار تا اواخر پاییز بوده که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. این پارک مقصد گردشگران تور روسیه و حتی ساکنان محلی برای گذراندن روزی خاطره انگیز و پیک نیکی لذت بخش است تا از این طبیعت بکر و رویایی بهترین بهره را ببرند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک ملی سوچی

زهرا خرداد 1397
پارک ملی سوچی یکی از بهترین جاذبه های تفریحی سوچیه
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک ملی سوچی