باغ ملی آتن

تاریخ انتشار : ۲۴ مهر
باغ ملی آتن یکی از بزرگ ترین پارک های موجود در یونان می باشد که بیش از 400 گونه گیاهی ، انواع گل های رنگارنگ و درختان تنومند دارد. باغ ملی آتن با توجه به وسعتی که دارد دارای 7 ورودی می باشد که در ضلع های مختلف پارک برای دسترسی آسان تر قرار گرفته است. ورودی اصلی از خیابان آمالیاس و دو ورودی دیگر از پارک زاپیون می باشند. گردشگران عزیز تور یونان جالب است بدانند که در زمان های قدیم باغ ملی (باغ سلطنتی)  با نام باغ آمالیا شناخته شده بود که علت نام گذاری آن همسر پادشاه با نام آمالیا بوده است. وی در آن زمان ها شخصا به امور این باغ رسیدگی می کرده است و اگر امروزه از ورودی خیابان آمالیا وارد شوید می توانید شاهد تعداد زیادی درختان کاج 20 متری باشید.

باغ ملی آتن یا باغ سلطنتی یکی از اماکن تفریحی فوق العاده زیبا برای گردشگران تور یونان می باشد. وسعت این باغ حدودا 15 هکتار برآورد شده است که در شهر آتن پایتخت یونان قرار گرفته است. باغ ملی در نزدیکی ساختمان پارلمان و ایستگاه مترو سینتاگما قرار گرفته است که از این رو دسترسی به آن بسیار راحت انجام می گیرد. باغ ملی در سال 1923 درست زمانی که پادشاه به همراه خانواده خود تصمیم به جا به جایی به قصر جدیدی کرد ، برای بازدید عموم باز شد. که درست همان زمان بود که تغییر نام آن از باغ آمالیا به باغ ملی صورت گرفت. پس از گذشت زمان کوتاهی این پارک بزرگ تبدیل به یکی از اماکن تفریحی عالی برای گذراندن آخر هفته های مردم یونان گشت و امروزه مورد استقبال گردشگران تور یونان نیز می باشد. 

وجود پوشش گیاهی انبوه، درختان سرسبز و متنوع، انواع گل های رنگارنگ، آوای موسیقی پرندگان، برخی بناهای ویران شده از چند صد سال پیش، وجود برکه با انواع اردک و قو، کافه، زمین بازی و ... توانسته باغ ملی آتن را به بهترین اماکن تفریحی برای همه ی مردم و گردشگران تبدیل کند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره باغ ملی آتن

همایون شهریور 1397
چقدر باغ ملی آتن طرفدار زیاد داره
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به باغ ملی آتن