موزه جنگ روسیه

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد

موزه جنگ روسیه از دو بخش تشکیل شده. قسمتی که در فضای باز قرار دارد شامل تجهیزات عظیمی مثل: هواپیما و هلیکوپتر جنگی، توپ، تانک می باشد و در فضای بسته این موزه تصاویر و نقاشی های قدیمی که همه نمایانگر جنگ هستند، تسلیحات نظامی و اسامی سرداران و مبارزان را به نمایش گذاشته اند. به طور کلی این موزه با کمک مردم خیر و مالیات ساخته شده است. در سالن ای عظیم موزه جنگ روسیه تمامی وقایع اتفاق افتاده در جنگ به نمایش عموم درآمده است. موزه جنگ مسکو در سال 1945 به عنوان مرکز پژوهشی و اطلاعاتی منصوب شد.

 در این موزه با کمک شهرداری و وزارت فرهنگ شهر مسکو آثار متعددی از یاد بود معنوی مربوط به وقایع جنگ ترتیب داده شده است. موزه جنگ موسکو از بهترین و زیبا ترین موزه های موجود در شهر مسکو است که علاوه بر مردم مورد استقبال گردشگران تور روسیه نیز قرار گرفته است. به طور کلی این موزه کلکسیونی از کتاب خانه ملی، وسایل سربازان ارتش سرخ و کارمندان کارخانه ها، فرماندهان و رهبران معروف، خلبانان، تک تیراندازها، افرادی که تانک می رانند، مدیران و طراحان فنی جنگ می باشند.

از خاص ترین وسایل موجود در این موزه می توان به وسایل مربوط به مردمان شوروی سابق، کودکان و چریک ها اشاره کرد. در این موزه همچنین اسلحه گرم ارتش ها در جنگ جهانی دوم، پلاک و مدال سربازان مفقود که در میدان جنگ پیدا شده، کلکسیون کامل از پول و سکه های کشورهای اشغال شده در زمان جنگ و در آخر لباس های فرم سربازان و فرماندهان ارتش جنگ به نمایش گذاشته شده است. البته آثاری مثل تابلوهای نقاشی مربوط به جنگ و سربازان، مجسمه و پوسترهای سیاسی آن زمان نیز در مجموعه موزه جنگ روسیه قرار دارد. به جرات می توان گفت این موزه از بهترین اماکن دیدنی در موسکو محسوب می شود که به شما مسافرین عزیز تور روسیه پیشنهاد می کنیم زیرا که به طور کلی با پیشینه و تاریخ گهن شوروی سابق آشنا می شوید.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره موزه جنگ روسیه

بهار شهریور 1397
موزه جنگ روسیه زیاد واسه من جذابیت نداشت
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به موزه جنگ روسیه