موزه جنگ روسیه

موزه جنگ روسیه از دو بخش تشکیل شده. قسمتی که در فضای باز قرار دارد شامل تجهیزات عظیمی مثل: هواپیما و هلیکوپتر جنگی، توپ، تانک می باشد و در فضای بسته این موزه تصاویر و نقاشی های قدیمی که همه نمایانگر جنگ هستند، تسلیحات نظامی و اسامی سرداران و مبارزان را به نمایش گذاشته اند. به طور کلی این موزه با کمک مردم خیر و مالیات ساخته شده است. در سالن ای عظیم موزه جنگ روسیه تمامی وقایع اتفاق افتاده در جنگ به نمایش عموم درآمده است. موزه جنگ مسکو در سال 1945 به عنوان مرکز پژوهشی و اطلاعاتی منصوب شد.

 در این موزه با کمک شهرداری و وزارت فرهنگ شهر مسکو آثار متعددی از یاد بود معنوی مربوط به وقایع جنگ ترتیب داده شده است. موزه جنگ موسکو از بهترین و زیبا ترین موزه های موجود در شهر مسکو است که علاوه بر مردم مورد استقبال گردشگران تور روسیه نیز قرار گرفته است. به طور کلی این موزه کلکسیونی از کتاب خانه ملی، وسایل سربازان ارتش سرخ و کارمندان کارخانه ها، فرماندهان و رهبران معروف، خلبانان، تک تیراندازها، افرادی که تانک می رانند، مدیران و طراحان فنی جنگ می باشند.

از خاص ترین وسایل موجود در این موزه می توان به وسایل مربوط به مردمان شوروی سابق، کودکان و چریک ها اشاره کرد. در این موزه همچنین اسلحه گرم ارتش ها در جنگ جهانی دوم، پلاک و مدال سربازان مفقود که در میدان جنگ پیدا شده، کلکسیون کامل از پول و سکه های کشورهای اشغال شده در زمان جنگ و در آخر لباس های فرم سربازان و فرماندهان ارتش جنگ به نمایش گذاشته شده است. البته آثاری مثل تابلوهای نقاشی مربوط به جنگ و سربازان، مجسمه و پوسترهای سیاسی آن زمان نیز در مجموعه موزه جنگ روسیه قرار دارد. به جرات می توان گفت این موزه از بهترین اماکن دیدنی در موسکو محسوب می شود که به شما مسافرین عزیز تور روسیه پیشنهاد می کنیم زیرا که به طور کلی با پیشینه و تاریخ گهن شوروی سابق آشنا می شوید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز موزه جنگ روسیه
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بهار 11 شهریور 1397
1
موزه جنگ روسیه زیاد واسه من جذابیت نداشت
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری