پارک گورکی

پارک گورکی واقع در مسکو روسیه که جزء 10 پارک برتر دنیا می باشد، بزرگ ترین پارک موجود در کشور روسیه است که امروزه علاوه بر مردمان مسکو، به طور چشمگیری مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گرفته است. این پارک حدودا در مرکز شهر و در قلب مسکو واقع شده، نام این پارک برگرفته از اسم ماکسیم گورکی بنیان گزار رئالیسم در زمان شوروی سابق بوده است. پارک گورکی در سال 1927 میلادی افتتاح گردید. این پارک پر است از مجسمه های کوچک و بزرگ ساخته شده به دست مجسمه سازان مجرب روسی، فواره های بلند با نورپردازی فوق العاده هنگام غروب آفتاب و عبور یک رودخانه آب طبیعی که جلوه این مجموعه را چند برابر کرده است. پس از گذشت سال ها اکنون پارک گورکی شامل سرگرمی های تفریحی اعم از: یک چرخ و فلک بسیار بزرگ ، وسایل بازی بی خطر برای کودکان، شاتل فضایی بوران و اجرا نمایسشگاه های متنوع و جذاب مخصوص هر فصل و مناسبت دور تا دور این مجموعه پیستی برای دوچرخه سواری و پیاده روی دارد که به صورت شبانه روزی برای گردشگران عزیز قابل استفاده است. پارک گورکی در واقع یک جنگل محصور شده است که انواع امکانات تفریحی را در آن می توانید پیدا کنید.

این پارک مکانی است مناسب برای خانواده ها زیرا که برای هر رنج سنی یک سرگرمی هیجان انگیز دارد که حوصله کسی سر نمی رود. اولین رصد خانه روسیه در پارک گورکی واقع در مسکو در سال 1930 تاسیس شده است. این رصد خانه محلی برای تحقیقات ستاره شناسی به شمار می رفته که طی سال هایی که گذشته فرسایش پیدا کرده ولی اکنون با مرمت و بازسازی تبدیل به یک رصدخانه مجهز با یک گنبد نیم دایره و تلسکوپ های پیشرفته است که برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم کرده تا به تماشا ستارگان بپردازند. برای رفتن به این پارک می توانید با وسایل نقلیه عمومی رایج در شهر مسکو بروید. برای وارد شدن به این مجموعه از شما هزینه ای بابت ورود به پارک دریافت نمی کنند، ولی اگر بخواهید از وسایل بازی یا رصد خانه استفاده کنید باید بلیط تهیه کنید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک گورکی

ایر علی مرادی 9 خرداد 96
0
به نظرم کسایی که به مسکو سفر می کنن باید به این پارک فوق العاده برن اصلا اگه به این پارک نرید انگار مسکو رو ندیدید
فراز علینژاد 9 خرداد 96
1
این پارک بیشتر شبیه جنگله آدم توش گم میشه از بس بزرگه ولی خیلی به خودم و بچه هام خوش گذشت. وسایل بازیش واسه بچه هام خیلی جذاب بود.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر