ویزا سوئیس

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کشور سوئیس جزء کشورهای اتحادیه شینگن می باشد، به همین جهت برای سفر به این کشور ویزا شینگن نیاز دارید. برای اخذ ویزا سوئیس زمان ارائه درخواست، تقاضا کننده باید برای مصاحبه و انگشت نگاری حضور داشته باشد. افرادی که به طور فردی برای ویزا سوئیس اقدام می کنند شانس بیشتری نسبت به افرادی که خانوادگی اقدام می کنند دارند. ملاک دیگری که شانس شما را برای اخذ ویزا سوئیس بالا می برد حضور یکی از اقوام درجه یک شما در کشور سوئیس است. گاهی اتباع خارجی به منظور مهاجرت، اقدام به دریافت ویزا سوئیس می کنند.  
مهاجرت به سوئیس از 3 طریق امکان پذیر می باشد:
• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: معمولا مهاجرت به سوئیس برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا کمی مشکل است. اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری وارد کشور سوئیس شوید باید ابتدا یک شرکت حقوقی و بعد یک فعالیت اقتصادی در سوئیس راه اندازی کنید به طوری که حداقل برای 10 نفر ایجاد شغل نمایید.
• مهاجرت از طریق تخصص: سال های زیادی است که بخش خطیری از نیروهای کاربلد این کشور از سایر کشورها تامین می شود. طبق مقررات این کشور شهروندان خارج از محدوده اتحادیه اروپا فقط در صورتی می توانند به این کشور مهاجرت کنند که دارای مهارتی ویژه باشند و یک کمپانی سوئیسی خواستار همکاری با آن ها باشد. برای این افراد اقامت سالیانه «B» صادر می شود.
مهاجرت از طریق ویزا تحصیلی: خبر خوش این است که کشور سوئیس به راحتی برای دانشجویان ایرانی ویزا تحصیلی صادر می کند و والدین آن ها نیز به آسانی می توانند ویزا توریستی این کشور را بگیرند. بررسی ویزای تحصیلی سوئیس در حدود دو ماه زمان می برد. دانشجویان خارجی امکان 15 ساعت کار در هفته را نیز دارند.
برای دریافت ویزا سوئیس علاوه بر فرم ویزای شینگن برای گردشگران تور سوئیس، مدارک زیر لازم می باشد:
1) فرم درخواست ویزا سوئیس
2) اصل پاسپورت با اعتبار دست کم 3 ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی
3) اصل شناسنامه و کارت ملی
4) دو قطعه عکس رنگی 6*4 با پس زمینه سفید
5) نامه تمکن مالی و گردش مالی 6 ماه آخر سپرده بانکی
6) گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته
7) بیمه مسافرتی
8) سند مالکیت
9) هماهنگی هتل و بلیط هواپیما    
آدرس سفارت سوئیس: خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن پلاک 2
شماره تلفن:22008333
سایت: www.eda.admin.ch/tehran
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزا سوئیس

هوروش مهر 1397
هرینه ی ویزا سوئیس و تور سوئیس خیلی بالاست کاش هزینه اش کمتر بود میشد رفت واقعا سوئیس بهشته
امتیاز 5 از 5 | از بین 115 کاربران به ویزا سوئیس