امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به تأثیرات کرونا بر صنعت گردشگری

تأثیرات کرونا بر صنعت گردشگری

زمان مطالعه : 3 دقیقه

با گسترش و شیوع ویروس کرونا، بیشتر جنبه های زندگی انسان ها نیز دستخوش تغییر شد. در کنار مشکلات متعددی که سلامت افراد را نشانه رفته است، مشکلات مختلفی هم برای صنایع مختلف به وجود آمده است. صنعت گردشگری یکی از صنایعی است که در طول شیوع ویروس کرونا با مشکلات متعددی دست به گریبان شد و از رونق افتاد. در این مطلب به بررسی تاثیرات کرونا بر صنعت گردشگری خواهیم پرداخت.


ویروس کرونا چه تاثیری بر روی صنعت گردشگری داشت؟

یکی از صنایعی که در دوران شیوع کرونا با ضررهای جبران ناپذیری رو به رو شد، صنعت گردشگری بود. با ظهور کرونا و اعمال محدودیت های مختلف در حوزه سفر، بیش از 75 میلیون شغل در این صنعت در معرض خطر قرار گرفت. بر اساس تحقیقات موجود، ویروس کرونا آسیب 2.1 تریلیون دلاری بر صنعت گردشگری وارد کرده است. 

 

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت گردشگری


در ایام کرونا می توان به سفر رفت؟
یکی از سوالاتی که در این دوران ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده، سفر به شهرها و کشورهای مختلف است. در این دوران و با وجود شیوع ویروس کرونا می توان به سفر رفت؟ بیشتر دولت ها در سرتاسر دنیا، سفر به کشورهای دیگر را ممنوع کرده اند. به عنوان مثال آمریکا از شهروندان خود خواسته است در حال حاضر از سفر به کشورهای دیگر بپرهیزند. با این حال برخی از کشورها به دنبال کاهش محدودیت های موجود در حوزه سفرهای داخلی هستند و دستورالعمل هایی را هم برای این موضوع تدوین کرده اند.

 

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت گردشگری

 


 با انتشار ویروس کرونا رزرو هتل ها چگونه خواهد بود؟

اگر سری به سایت فوربیز بزنید، متوجه می شوید که فهرست هتل هایی که تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند کم نیست. این سایت فهرستی از هتل ها و تغییراتی که در رزرو آن ها ایجاد شده را تهیه کرده است. علاوه بر این، می توانید سری به سایت TravelPerk بزنید و توصیه های عمومی که درباره رزرو هتل وجود دارد را بررسی کنید. اگر هتلی را در شهرهای داخلی رزرو کرده اید می توانید با روابط عمومی هتل تماس بگیرید و شرایط را جویا شوید.
 هنگام پرواز باید ماسک به همراه داشته باشیم؟
همانطور که همه ما می دانیم، ویروس کرونا از طریق عطسه و سرفه بیشتر از هر چیز دیگری منتقل می شود. به همین دلیل، برای پیشگیری از شیوع این ویروس، استفاده از ماسک ضروری است. سازمان جهانی بهداشت دستورالعمل هایی را درباره استفاده از ماسک تدوین کرده است. اگر از شخصی مراقبت می کنید که به ویروس مبتلا است یا اگر بیمار هستید، باید از ماسک بهره ببرید. در حال حاضر برخی از شرکت های هوایی استفاده از ماسک را به هنگام پرواز اجباری کرده اند.

 

چگونه در سفر کرونا نگیریم - برای کسب اطلاعات در این زمینه کلیک کنید.


با انتشار ویروس کرونا فعالیت های ورزشی چه تغییری کرده است؟
 ورزش نیز همانند فعالیت های دیگری همچون سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کند. در حال حاضر فعالیت های ورزشی در مکان های بسته ممنوع است و تماشای بازی هایی همچون فوتبال نیز از طریق استادیوم ممکن نیست. در این میان بازی های مهمی همچون بازی های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو نیز به تعویق افتاده اند.
چگونه می توانیم به هنگام سفر خودمان را از شر ویروس کرونا حفظ کنیم؟
سفر کردن در دورانی که با ویروس ناشناخته ای همچون کرونا درگیر هستیم، به نظر دشوار می رسد. با این حال اگر مجبور هستید سفر کنید باید به یک سری از نکات هم پایبند باشید. به عنوان مثال، شستشوی مرتب دست ها، استفاده از مواد ضد عفونی کننده، اجتناب از تماس دست با چشم، گوش و بینی و استفاده درست از ماسک از جمله مواردی است که به شما کمک می کند سفر امن تری را تجربه کنید. 

 

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت گردشگری

 


چه پروازهایی بعد از شیوع ویروس کرونا لغو شدند؟ 

 بعد از شیوع ویروس کرونا پروازهای متعددی بنا به درخواست دولت‌ها کنسل شدند. در وب سایت Independent می توانید فهرست پروازهای کنسل شده را ببینید و از آخرین تغییرات ایجاد شده در این پروازها باخبر شوید. اگر پرواز داخلی دارید بهتر است با فرودگاه یا روابط عمومی ایرلاین مربوطه تماس بگیرید.

 

خسارت سه هزار میلیاردی کرونا به گردشگری ایران - امروزه کرونا همه ابعاد زندگی مردم و مشاغل مختلف را بیش از پیش تحت تاثیر خود قرار داده اما در این میان صنعت گردشگری بیشترین خسارت را در برداشته است.


چه کشورهایی به دلیل شیوع کرونا محدودیت هایی را برای سفر اعمال کرده اند؟
 با ظهور ویروس کرونا و همه گیری آن، دولت ها تصمیم به اعمال محدودیت در حوزه های مختلف گرفتند. به عنوان مثال مشاغل مختلف اجازه فعالیت نداشتند. در این میان صنعت گردشگری نیز جزء حوزه هایی بود که از محدودیت دولت ها در امان نماند. بیشتر کشورها سفرهای خارجی و حتی داخلی را ممنوع اعلام کردند. اگر سری به سایت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی بزنید، می توانید فهرست کشورهایی که برای سفر محدودیت اعمال کرده اند را ببینید.
 

درج نظر