امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هزینه سفر به اودسا

هزینه سفر به اودسا

زمان مطالعه : 3 دقیقه

اودسا شهری بندری در کشور اوکراین می باشد که در کرانه دریای سیاه واقع است. هزینه سفر به این شهر برای افرادی که با تورهای گردشگری سفر می کنند و برای کسانی که به صورت شخصی سفر می کنند، متفاوت می باشد. واحد پول کشور اوکراین گریونا (هریونا) بوده و با نماد UAH نشان داده می شود. هر یک دلار آمریکا برابر با 26 گریونا می باشد.

 

سفر به اودسا

 

هزینه پاسپورت و ویزا

هزینه صدور پاسپورت در سال 1400 تقریبا برابر با 125 هزار تومان می باشد. این هزینه ها شامل موارد زیر هستند:
-    دریافت فرم های ثبت نام و شناسه گذرنامه 1000 تومان
-    اداره شهرداری 3750 تومان
-    سازمان نیروی انتظامی 75000 تومان
-    هزینه اداره پست به منظور ارسال مدارک برای شخص متقاضی
در صورت پرداخت تمامی هزینه ها و ارائه تمامی مدارک لازم، همچنین عدم بروز هیچ گونه اشکال در روند صدور پاسپورت، پاسپورت شما بین 5 تا 7 روز به محل سکونت شما ارسال می گردد. 
تعویض یا تمدید پاسپورت در سال 1400 نیز تقریبا با صرف هزینه 120 هزار تومان امکان پذیر است. هزینه های تمدید یا تعویض پاسپورت بدین شرح هستند:
-    اخذ شناسه گذرنامه 1000 تومان
-    سازمان شهرداری 3750 تومان
-    هزینه تمدید پاسپورت 100 هزار تومان
-    هزینه پست
در صورت عدم بروز مشکل در طی فرایند صدور پاسپورت جدید، پاسپورت شما بین 7 تا 20 روز به آدرس محل سکونت ارسال می گردد.
جهت دریافت ویزای اوکراین نیز باید حدود 130 دلار پرداخت نمایید. این کشور عضو شنگن نیست و به همین علت برای دریافت ویزای آن باید به صورت جداگانه و از طریق سفارت اقدام کرد. ویزای توریستی این کشور به عنوان ویزای کوتاه مدت یا به اصطلاح ویزای نوع C شناخته می گردد و مدت زمان آن نهایتا 90 روز می باشد. افسر کنسول گری در هنگام ارائه ویزا تعیین می کند که فرد متقاضی تا چند روز می تواند در اوکراین اقامت داشته باشد. صدور این ویزا بین 15 تا 30 روز کاری زمان می برد و قوانین آن بسیار سخت می باشد. در هنگام ارائه مدارک خود سعی کنید افسر کنسول گری را قانع کنید که قصد سفر دارید و به کشور خود باز می گردید. 

هزینه سفر به اودسا با تور

اگر قصد سفر به اودسا با تورهای گردشگری را دارید، هزینه سفر شما تقریبا به این صورت خواهد بود:
-    تورهای اودسا: اغلب 6 شب و 7 روزه بوده و هزینه آن ها به آژانس هواپیمایی، نوع هتل، اتاق مورد نظر و زمان سفر وابسته است. سفر با این نوع تور معمولا به هزینه ای بین 900 تا 1400 دلار نیاز دارد. 
-    تورهای ترکیبی اوکراین: این تورها اغلب 6 شب و 7 روزه بوده و نوع و نحوه برنامه ریزی آن ها به آژانس گردشگری بستگی دارد. سفر با این نوع تور تقریبا بین 1000 تا 1500 دلار هزینه بردار است. 

 

هزینه سفر به اودسا

 

هزینه خورد و خوراک در اودسا

هزینه غذا در اودسا به این صورت است:
-    یک وعده غذا در رستوران های لوکس: تقریبا بین 700 تا 2000 گریونا
-    یک وعده غذا در رستوران های متوسط: تقریبا بین 500 تا 700 گریونا
-    یک وعده غذا در رستوران های ارزان قیمت: تقریبا بین 120 تا 200 گریونا
-    یک وعده غذا در فست فودهای مک دونالدز: تقریبا بین 100 تا 250 گریونا

هزینه حمل و نقل در اودسا

گردشگران اودسا برای جابجایی می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو و تاکسی بهره ببرند. البته استفاده از اتوبوس نیز امکان پذیر است اما به دلیل استفاده از اتوبوس های قدیمی و همچنین قیمت بالاتر، مقرون به صرفه نمی باشد. بلیت مترو در اودسا تنها 2 گریوناست و تاکسی نیز بسیار ارزان است. به طوری که با پرداخت 3 تا 5 گریونا می توان مسیری 5 دقیقه ای را طی کرد. اکثر تاکسی ها در این شهر به رنگ زرد هستند. توجه کنید که راننده تاکسی حتما از تاکسی متر استفاده کند تا در هنگام پرداخت کرایه، به مشکل برنخورید. 

هزینه اقامت در اودسا

هزینه اقامت، یکی از مهم ترین هزینه های هر سفر می باشد. اودسا دارای هتل های فراوان با امکانات گوناگون است. به کسانی که به صورت گروهی سفر می کنند، توصیه می شود تا با اقامت در هاستل های اودسا، علاوه بر بهره گیری از امکانات معقول و مناسب آن ها، هزینه های اقامت و سفر خود را کاهش دهند. 
هزینه اقامت در هتل های گجریونا به شرح زیر است:
-    اقامت در هتل های یک ستاره: تقریبا 200 تا 800 گریونا
-    اقامت در هتل های دو ستاره: تقریبا 300 تا 2500 گریونا
-    اقامت در هتل های سه ستاره: تقریبا 320 تا 2700 گریونا
-    اقامت در هتل های چهار ستاره: تقریبا 400 تا 3500 گریونا
-    اقامت در هتل های پنج ستاره: تقریبا 600 تا 8000 گریونا

هزینه گشت و گذار در اودسا

به طور کلی در اوکراین هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری، بالا نیست. جاذبه های این کشور را اکثرا کلیساها، ساختمان هایی با معماری های دیدنی و طبیعت این کشور تشکیل می دهند. اصلی ترین شهرهای توریستی اوکران عبارت اند از کیف، لویو و اودسا. همچنین چرنوبیل یکی از شهرهایی است که گردشگران آن روز به روز در حال افزایش اند. توجه داشته باشید سفر به چرنوبیل به دلیل شرایط خاص این شهر، با قوانین و شرایط مخصوصی امکان پذیر است. 

نظرات مردم درباره هزینه سفر به اودسا

نرگس 1 آبان 97
2
هزینه سفر به اودسا که گذاشتید خیلی به کارم اومد و عالی بود
درج نظر