هفت خواهران استالین

یکی از برترین جاذبه های مسکو روسیه سازه هفت خواهران استالینی است که سبک ساختاری ومعماری ویژه آن باعث شده تفاوت قابل ملاحظه ای در بافت شهری معماری مسکو ایجاد کند که به آسانی توانسته توجه همه گردشگران تور روسیه را در این شهر به خود جلب کند. اگر چه در دید اول تفاوت چندانی را در بین بناها مشاهده نمی کنید ولی با کمی دقت متوجه تنوع زیاد و خاص در سازه این عمارت ها می شوید و این تنوعباعث شده این بخش از شهر مسکو از نظر معماری غنی باشد.

 استالین بعد از به قدرت رسیدن خود در کحمله ای که علیه تروتسکی داشت و رشد و پیشرفت سریع اتحاد جماهیر شوروی برای به نمایش دادن پیشرفت چشمگیر اقتصادی و قدرت اتحاد جمهوری شوروی به تمام دنیا تصمیم به ساخت ۸ آسمان خراش بلند مرتبه به نام خواهران در مسکو گرفتند که هفت خواهر آن در دوره حکومت استالین ساخته شد ولی در ابتدا ساخت خواهر هشتم جنگ جهانی دوّم شروع شد که باعث شد خواهر هشتم هیچ گاه ساخته نشود. 

استالین برای دسترسی آسان و سریع همچنین نظارت کامل بر مسکو تصمیم به ساخت این هشت آسمان خراش در هشت بلندی شد تا از هر نقطه از شهر مسکو دیده شود و قدرت و شکوه حکومت خود را به رخ مردم خود و جهانیان بکشاند که البته تا قسمتی موفق بود. سازه هفت خواهران استالین به چند بخش اصلی تقسیم می شود: وزارت امور خارجه، دانشگاه دولتی مسکو، هتل هیلتون، هتل رادیسون رویال، ساختمان اداری و مسکونی مربوط به وزارت راه و ترابری، دوساختمان مسکونی در خیابان کاتلنیچسکایا و میدان کودرینسکایا. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز هفت خواهران استالین
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
جلالی 5 شهریور 1397
3
هفت خواهران استالین خیلی داستان جالبی داره
بهادر 29 دی 1397
2
من همیشه فکر می کردم هفت خواهران استالین اسم یه فیلمه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری