خانه ویکتور هوگو

📅 انتشار : 1398/04/03 📅 بروزرسانی : 1398/04/03 بازدید : 1319

هوگو فرزند کاپیتان ژوزف لئوپولد هوگو بود که تحصیلات ابتدایی خود را در کالج نجیب زادگان اسپانیا و کوردییر گذراند. او در کنار دروس مدرسه، به مطالعات آثار معاصر می پرداخت و همین امر دلیلی شد تا او به استعداد خود در زمینه نویسندگی و سرودن شعر پی ببرد. اولین مجموعه اشعار هوگو در سال 1822 در سن 20 سالگی منتشر شد و 4 سال بعد هم نخستین رمان او انتشار پیدا کرد. او در سن 20 سالگی با دختری به نام آدل فوشه که از دوران کودکی به او علاقه داشت ازدواج کرد و صاحب 3 پسر و 2 دختر شدند. ویکتور ماری هوگو شاعر، نمایشنامه نویس و داستان نویس برجسته فرانسوی بود که با آثاری چون "بینوایان"، "گوژپشت نوتردام" و "مردی که می خندد" شهرت جهانی پیدا کرد.

 

ویکتور هوگو

 

او در طول زندگی خود، به دلیل تفکرات آزادیخواهانه و دفاع از محرومان مورد خشم سران حکومت قرار گرفت و در سال 1851 به بروکسل تبعید شد. بعد از گذشت مدتی او را به جزیره جرزی و بعد به جزیره گریزین تبعید کردند. او سرانجام در سال 1870 به فرانسه بازگشت و مردم از او استقبال بی نظیری به عمل آوردند. هوگو در پیِ مرگ دو پسر و همسرش، فشارهای روانی زیادی را متحمل شد و در نهایت در سن 83 سالگی به دلیل بیماری درگذشت.

 

خانه ویکتور هوگو

 

خانه ویکتور هوگو

این نویسنده بزرگ بین سال های 1832 الی 1848 آپارتمانی را در طبقه دوم هتل روهان گمنه اجاره کرد و به همراه خانواده اش در این مکان 16 سال زندگی کرد و رمان بینوایان را هم در این خانه نوشت. بعد از فوت او، خانواده و دوستداران هوگو تلاش کردند که وسایل زندگی و لوازم شخصی او را دوباره به این خانه انتقال دهند تا مکانی برای یاد و خاطره او وجود داشته باشد؛ پل موریس که از دوستان نزدیک و ویراستاران هوگو بود، بخشی از لوازم موزه را اهدا کرده و سایر لوازم هم از طریق نوه های هوگو جمع آوری و اهدا شد و در نهایت آن ها موزه ای را در این خانه به نمایش گذاشتند که 3 مرحله از زندگی ویکتور هوگو را (قبل از تبعید، حین تبعید و بعد از تبعید) نشان می دهد.

 

خانه ویکتور هوگو

 

 

اتاق خواب او تا حد زیادی به اتاق خوابی که در خانه دلو چیدمان کرده بود، بازطراحی شده است. از آن جایی که ویکتور هوگو به دکوراسیون هم علاقه زیادی داشت، خانه خود را همواره به شکل بسیار زیبایی چیدمان می کرد؛ هم اکنون نیز می توانید در بخش "سالن چینی" طراحی ها، نقاشی ها و دست سازه های او را به تماشا بنشینید. این خانه دارای بخش های مختلفی چون اتاق نشیمن، اتاق چینی، اتاق ناهارخوری و یک اتاق خواب می باشد که لوازم ویکتور در جای جایِ آن چیده شده است.

 

 

خانه ویکتور هوگو

 

خانه ویکتور هوگو

 

در این خانه موزه بیش از 18 هزار نامه دست نوشته وجود دارد که گردشگران تور پاریس می توانند از آن ها دیدن کنند و با شخصیت این نویسنده گرانقدر آشنایی بیشتری پیدا نمایند. اغلب نامه ها مربوط به مکاتبات خانوادگی هستند ولی در میان آن ها تعدادی نامه های کاری و عاشقانه نیز دیده می شود. خوب است بدانید که هم اکنون در حدود 4175 صفحه از نامه های ویکتور هوگو در سایت رسمی موزه در دسترس هستند. بازدید از خانه ویکتور هوگو شما را با دنیای درونی و خصوصی این شخص آشنا می کند که برای بسیاری از طرافداران او جذاب می باشد.

 

خانه ویکتور هوگو

 

این موزه از سال 2013 توسط موسسه اداری دولتی موزه های پاریس اداره می گردد. علاوه بر این مکان، مکان های دیگری همچون محل تولدش در شهر بزانسون نیز تبدیل به موزه شده است.

 

خانه ویکتور هوگو

 

هزینه بازدید از موزه ویکتور هوگو

بازدید از خانه ویکتور هوگو که از جاهای دیدنی پاریس می باشد، برای عموم مردم رایگان است ولی اگر شما از گردشگران تور فرانسه باشید و  تمایل داشته باشید که از نمایشگاه های موقتی مربوط به ویکتور هوگو که در کنار آن برگزار می شود دیدن کنید، باید هزینه ورودی را پرداخت نمایید.

 

خانه ویکتور هوگو

 

آدرس: پاریس/ میدان ووژ/ پلاک 6

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.4 از 5 | از 100 کاربران به خانه ویکتور هوگو