قلعه الجهیلی

جاذبه های گردشگری قدیمی یکی از دلایل اصلی سفر گردشگران علاقمند به مکان های تاریخی می باشد. شهر ابوظبی واقع در کشور امارات دارای جاذبه های تاریخی بسیاری می باشد، یکی از مکان های گردشگری محبوب در نزدیکی این شهر، قلعه الجهیلی است. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی قلعه الجهیلی در شهر ابوظبی بپردازیم.
قلعه الجهیلی در نزدیکی پارک ملی العین واقع در شهر العین ساخته شده است. گردشگران تور ابوظبی جالب است بدانند که این شهر در نزدیکی ابوظبی قرار گرفته و تاریخچه ساخت این قلعه به سال 1891 میلادی باز می گردد. در آن زمان قلعه الجهیلی را به دستور شیخ زاید اول به عنوان یکی دژ دفاعی، ساخته اند. معماری این قلعه نشان دهنده معماری سنتی امارات بوده و در ساخت آن از آجر های طلایی رنگ استفاده شده است.سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این قلعه و مناطق اطراف آن تور امارات را در برنامه سفر خود قرار می دهند. به طور کلی این قلعه دارای 3 برج و دو چاه آب می باشد، همچنین لازم است بدانید که یکی از برج های قلعه با کمی فاصله از ساختمان اصلی ساخته شده است.
از دلایل محبوبیت این قلعه در بین فراد مختلف می توان سالم ماندن آن تا به امروز اشاره کرد. افراد می توانند به بالای دژ های قلعه الجهیلی بروند و مناظر اطراف را مشاهده کنند. داخل این قلعه بسیار زیبا می باشد، همچنین لازم است بدانید که در داخل قلعه الجهیلی نمایشگاهی دائمی از زندگی نامه شخصی به نام ویلفرد تسیگر وجود دارد، ویلفرد تسیگر نویسنده و باستان شناس بریتانیایی بوده است که شرح سفر خود در سال 1940 به این منطقه را به عنوان یک کتاب منتشر کرده است. گردشگران تور ابوظبی در این نمایشگاه با آثار و زندگی نامه این شخص آشنا می شوند. در یکی از بخش های داخلی این قلعه ویدئو ای از مراحل ساخت و بازسازی قلعه الجهیلی پخش می شود که تماشای آن برای گردشگران خالی از لطف نیست.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر