کلیسای سنت لوئیس تونس

تونس یکی از زیباترین شهرهای آفریقای شمالی می باشد که به آن لقب نگین آفریقا را داده اند. در این شهر، جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارد که در این بین کلیسای سنت لوئیس تونس از شهرت زیادی برخوردار است. کلیسای سنت لوئیس تونس که مربوط به دوره بیزانتین می باشد، بیش از 1 قرن قدمت دارد.

جالب است بدانید که این کلیسا در مکان معبد قدیمی آسکولاپیوس بنا گشته که هنوز هم آثاری از معبد در آن دیده می شود. کلیسای سنت لوئیس تونس در فاصله 17 کیلومتری شهر تونس و در بالای تپه های بیرسا قرار دارد. ساخت این بنا که از سال 1884 توسط الحسین ابن محمود شروع شد، تا سال 1980 به طول انجامید. بعد از پایان یافتم مراحل ساخت این کلیسا، صلیب بزرگی بر بالای آن نصب گردید که البته امروزه پرچم تونس در آن محل قرار گرفته است. این کلیسای جامع به سبب قرارگیری در شهر رومی ها، کلیسای کاتولیک روم نیز نامیده می شود. معماری خاص این بنا به سبک بیزانسی است که توجه بسیاری از گردشگران تور آفریقای شمالی را به خود جلب کرده است.

کلیسا وسعت زیادی ندارد و به همین دلیل مسیحیان نمی توانند مراسم های بزرگ خود را در آن برگزار کنند و تنها مراسم هایی خاص را در این مکان به اجرا می گذارند. عکس برداری و فیلم برداری در این مکان مجاز بوده و گردشگران تور تونس می توانند آزادانه عکس بگیرند. کلیسای سنت لوئیس در دوره ای از تاریخ که کاردینا لاویجربه به عنوان اسقف اعظم الجزایر و کارتاژ منصوب گشت، اهمیت شگرفی پیدا کرد و منابع مالی و موقوفات زیادی را کسب نمود که هم اکنون گردشگران تور تونس می توانند از آن هدایای موقوفی بازدید کنند. کاردینا پس از مرگ، در این مکان دفن شد که بعدها به شمال فرانسه انتقال پیدا کرد. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر