کلیسای سنت لوئیس تونس

تونس یکی از زیباترین شهرهای آفریقای شمالی می باشد که به آن لقب نگین آفریقا را داده اند. در این شهر، جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارد که در این بین کلیسای سنت لوئیس تونس از شهرت زیادی برخوردار است. کلیسای سنت لوئیس تونس که مربوط به دوره بیزانتین می باشد، بیش از 1 قرن قدمت دارد.

جالب است بدانید که این کلیسا در مکان معبد قدیمی آسکولاپیوس بنا گشته که هنوز هم آثاری از معبد در آن دیده می شود. کلیسای سنت لوئیس تونس در فاصله 17 کیلومتری شهر تونس و در بالای تپه های بیرسا قرار دارد. ساخت این بنا که از سال 1884 توسط الحسین ابن محمود شروع شد، تا سال 1980 به طول انجامید. بعد از پایان یافتم مراحل ساخت این کلیسا، صلیب بزرگی بر بالای آن نصب گردید که البته امروزه پرچم تونس در آن محل قرار گرفته است. این کلیسای جامع به سبب قرارگیری در شهر رومی ها، کلیسای کاتولیک روم نیز نامیده می شود. معماری خاص این بنا به سبک بیزانسی است که توجه بسیاری از گردشگران تور آفریقای شمالی را به خود جلب کرده است.

کلیسا وسعت زیادی ندارد و به همین دلیل مسیحیان نمی توانند مراسم های بزرگ خود را در آن برگزار کنند و تنها مراسم هایی خاص را در این مکان به اجرا می گذارند. عکس برداری و فیلم برداری در این مکان مجاز بوده و گردشگران تور تونس می توانند آزادانه عکس بگیرند. کلیسای سنت لوئیس در دوره ای از تاریخ که کاردینا لاویجربه به عنوان اسقف اعظم الجزایر و کارتاژ منصوب گشت، اهمیت شگرفی پیدا کرد و منابع مالی و موقوفات زیادی را کسب نمود که هم اکنون گردشگران تور تونس می توانند از آن هدایای موقوفی بازدید کنند. کاردینا پس از مرگ، در این مکان دفن شد که بعدها به شمال فرانسه انتقال پیدا کرد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کلیسای سنت لوئیس تونس
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری