موزه هنرهای معاصر اهواز

اهواز یکی از دوست داشتنی ترین مقاصد گردشگری در ایران می باشد. موزه هنرهای معاصر اهواز یکی از معروف ترین موزه های ایران بوده که گردشگران هنگام سفر به این شهر تمایل دارند تا از آن بازدید کنند و آثار هنرمندان خوزستانی را از نزدیک نظاره گر باشند.
موزه هنرهای معاصر اهواز در سال 1388 در جاده ساحلی این شهر بنا شد. این موزه که در 2 طبقه ساخته شده، دارای 5 گالری می باشد. بر روی دیوارهای موزه هنرهای معاصر حدود 70 اثر نصب گشته که اغلب آن ها به هنرمندان خوزستانی تعلق دارد. برخی از آثار این جاذبه فرهنگی نیز متعلق به پیکاسو، ارنست، ماگریت و لویت می باشد. هنر دوستان زیادی با دیدن این آثار تا چند دقیقه محو تماشا می شوند تا ارتباط بین هر یک از طرح ها را درک نمایند و به زیبایی آن ها پی ببرند. این موزه که گنجایش 300 اثر را دارد، طبق قراردادی از سال 1395 تا 1402 تمامی اختیاراتش به بخش خصوصی محول شده است و برخی از هنرمندان در بخش گالری آن به عنوان نمایشگاه انفرادی استفاده می کنند.

موزه هنرهای معاصر اهواز امکاناتی نظیر: کتابخانه، سالن کنفرانس، برگزاری کلاس های آموزشی، یک رستوران بین المللی و یک کافه گالری را در خود دارد که گردشگران تور اهواز می توانند از آن ها بهره ببرند. همچنین در این موزه اقامتگاهی مخصوص اساتید و هنرمندان نیز وجود دارد که امکان استراحت را برای آن ها فراهم می کند.
قیمت بلیط ورود به این جاذبه فرهنگی برای گردشگران تور داخلی و توریست های خارجی متفاوت است، هموطنانمان با پرداخت 20 هزار تومان می توانند از این آثار ارزشمند بازدید کنند در حالی که گردشگران خارجی برای بازدید باید در حدود 6 برابر این هزینه را پرداخت نمایند. این موزه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 8 شب پذیرای گردشگران تور اهواز می باشد.
تلفن: 06132233334 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه هنرهای معاصر اهواز

دانشور 10 آذر 97
1
از نظر من موزه هنرهای معاصر اهواز خیلی اشیا خاصی نداره که بخواد بیننده رئ جذب خودش بکند البته این نظر شخصی من هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر