موزه هنرهای زیبا بوداپست


شهر بوداپست جاذبه های گردشگری بی نظیری دارد که سبب محبوبیت آن شده است. موزه هنرهای زیبا بوداپست یکی از مکان های دیدنی این شهر می باشد که مورد توجه توریست های مختلف قرار گرفته است. این موزه زیبا در میدان قهرمانان واقع شده و معماری آن از نوع کلاسیک بوده و از آن جایی که موزه در سال 1870 بنا گشته، معماری آن مربوط به قرن نوزدهم می باشد. ساخت و معماری موزه بر عهده دو معمار برجسته به نام های آلبرت شیکیدنز و فیلیپ هرتزوگ بوده است. بودجه مالی لازم برای ساخت موزه هنرهای زیبا توسط افراد گوناگونی تامین گشته است.
موزه هنرهای زیبا بوداپست در حالت کلی 6 بخش مجزا دارد که عبارت اند از: گالری مدرن، گالری مجسمه های قدیمی، گالری قدیمی هنرمندان بزرگ، بخش هنرهای باستانی، مجموعه گرافیکی هنر مصر و گالری نقاشی های قدیمی که هر بخش زیبایی های خاص خودش را دارد و گردشگران تور بوداپست بنا بر سلیقه خود می توانند وقت بیشتری را در هر مجموعه بگذرانند. بیش از 100 هزار آثار هنری متنوع از سراسر جهان در این مکان جمع آوری شده که این آثار مربوط به زمان های مختلف هستند و قسمت قابل توجهی از آن را آثار استادان هنر اروپا شامل می شود که مورد توجه گردشگران تور مجارستان قرار گرفته است. در مجاورت این موزه عمارت مربوط به موزه هنر معاصر قرار دارد.
 موزه هنرهای زیبا بوداپست نقاشی های چشم نوازی از هنرمندان ایتالیایی، هلندی و اسپانیایی را در خود جای داده که بر روی قاب های زیبایی قرار دارند و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.
موزه هنرهای زیبا در سال 2015 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و این رویه همچنان نیز ادامه دارد، به همین دلیل تا زمان تکمیل مراحل بازسازی امکان بازدید از موزه برای گردشگران تور بوداپست وجود ندارد. 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر