مسجد کاپیتان کلینگ

شهر پنانگ واقع در کشور مالزی، یکی از شهر های مهم در این کشور محسوب می شود. این شهر در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و در بین گردشگران به عنوان مروارید شرق شناخته می شود. جاذبه های گردشگری پنانگ باعث شده سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح و بازدید از این شهر به کشور مالزی سفر کنند. در کشور مالزی مسلمانان بسیاری زندگی می کنند به همین دلیل در پنانگ مساجد متنوعی وجود دارد، از میان مساجد موجود در پنانگ مسجد کاپیتان کلینگ یکی از زیباترین مکان های دیدنی در این شهر محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی مسجد کاپیتان کلینگ بپردازیم.
مسجد کاپیتان کلینگ واقع در خیابان کاپیتان کلینگ، توسط افراد مسلمانی که اهل کشور هند بوده اند، ساخته شده است. کشور مالزی در قرن 14 میلادی مورد توجه افراد مسلمان قرار گرفت و از آن دوره تا به امروز تعداد مسلمانان این کشور در حال افزایش است. مسجد کاپیتان کلینگ در سال 1801 میلادی در منطقه ای به نام جرج تاون بنا نهاده شد. گردشگران تور پنانگ جالب است بدانند که ساختمان اولیه این مسجد یک طبقه و از آجر بوده است، بعد ها این مسجد از نو بازسازی شد و شکل کلی آن تغییر یافت. ساختمان بسیار زیبای امروزی مسجد پس از بازسازی های بسیار در زمینی 18 هکتاری قرار گرفته است. گردشگران تور مالزی لازم است بدانند که نام این مسجد از نام اولین شخص روحانی که در آن فعالیت داشت، گرفته شده است. معماری بسیار زیبای این مسجد باعث محبوبیت آن در بین گردشگران می باشد.برای ساخت این مسجد مصالح بسیاری از کشور هند به مالزی آورده اند. نمای بیرونی ساختمان مسجد سفید رنگ بوده و شکل کلی آن شبیه به مستطیل می باشد، همچنین بد نیست بدانید که در طراحی گنبد های این مسجد از معماری مغول ها الهام گرفته شده است. طراحی فضای داخلی مسجد بسیار زیبا بوده و لوستری بزرگ و زیبا درون آن وجود دارد. همچنین دیدن پنجره های خاص و نقاشی های موجود بر روی دیوار های این مسجد برای گردشگران تور پنانگ خالی از لطف نیست.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به مسجد کاپیتان کلینگ
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.