قلعه هلندی

قلعه هلندی یکی از جاذبه های باستانی سریلانکا می باشد که در شهر گاله در نزدیکی شهر بنتوتا واقع شده است و اغلب گردشگرانی که با تور بنتوتا سفر می کنند از قلعه هندی بازدید می کنند، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی جامع در رابطه با این جاذبه تاریخی در اختیار گردشگران تور بتونتا و کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
پس از فتح شهر گاله به وسیله پرتغالی ها در سال 1640 مردم هلندی که در شرق کشور هند ساکن بودند شروع به ساخت قلعه هلندی کردند تا به وسیله آن از حمله پرتغالی ها جلوگیری کرده و امنیت خود را فراهم کنند. 
این قلعه که در فاصله 50 کیلومتری جنوب شهر بنتوتا قرار دارد، جزء آثار باستانی جهانی به شمار می آید و به ثبت جهانی رسیده است.
خوب است بدانید که مساحت قلعه بالغ بر 87 هکتار می باشد و شامل تعدادی موزه و کلیسای باستانی می باشد.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این قلعه به منظور دفاع ساخته شده است و مدت زیادی مردم در آن زندگی می کرند به همین جهت بازدید از آن اطلاعات بسیاری در رابطه با مردم ساکن در شرق هند و شیوه زندگی آن ها در اختیار گردشگران تور بنتوتا قرار می دهند، بنابراین اگر قصد سفر با تور بنتوتا را دارید بازدید از قلعه هلندی را در برنامه های خود قرار دهید تا هم از دیدن مجموعه ای تاریخی لذت ببرید هم تا حد زیادی با فرهنگ هلندی های باستان آشنا شوید.
خوب است بدانید قلعه هلندی یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری جشنواره ها و فستیوال های ادبی به شمار می آید و سالانه جشنواره های بسیاری در قلعه هلندی برگزار می شود که گردشگران خارجی نیز می توانند در این جشنواره ها شرکت کرده و خاطرات خوشی در سفر با تور بنتوتا ثبت کنند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور بنتوتا برای گردشگران مفید واقع شود.

نظرات مردم درباره قلعه هلندی

کتی 21 مهر 97
3
قلعه هلندی توی صربستان هست ؟ چجوری میشه اینجا رفت ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر