موزه جنگ پنانگ

یکی از مکان های گردشگری معروف و البته خوفناک در قاره آسیا موزه جنگ پنانگ می باشد که مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. موزه جنگ پنانگ که یک قلعه نظامی می باشد، در محله بوکیت باتو مائونگ قرار دارد که در سال 1930 احداث گشته است و در سال 1941 با رخداد جنگ به اوج شهرت خود رسید. این موزه در ابتدا زیر نظر نیروهای انگلیسی و توسط سربازان مالزیایی اداره می شد. بعد از جنگ جهانی دوم این منطقه به زندان تبدیل شد و مردم را در آن مورد آزار و شکنجه قرار می دادند. این قلعه سرانجام در سال 2002 به عنوان موزه در معرض دید گردشگران تور پنانگ قرار گرفت.
موزه جنگ پنانگ در جوار قبرستان چینی ها واقع شده که این امر بر ترسناک بودن این موزه افزوده است. روایت های مخوفی که حول این موزه وجود دارد از خونخواری "تاداشی سوزوکی ژاپنی" نشات می گیرد. طبق گفته ها تاداشی سوزوکی با شمشیر سامورایی خود سر تعداد زیادی از ساکنان بومی را از تن آن ها جدا کرد که همین امر موجب ایجاد خوف بسیاری در منطقه گشته است و هم چنان این ترس در آن مکان وجود دارد.
یکی دیگر از افسانه هایی که در رابطه با موزه جنگ پنانگ وجود دارد موجوداتی به اسم غول است. بنا به شهادت کارگرانی که در طول سال های گذشته به تمیز کردن این محوطه مشغول بودند، غول ها به طور آزادانه در این مکان رفت و آمد می کردند.  بخش های زیادی از موزه جنگ پنانگ تداعی کننده جنگ جهانی دوم و اتفاقات مربوط به آن است. این موزه امروزه به عنوان بزرگ ترین موزه جنگ آسیا مورد توجه گردشگران تور پنانگ قرار گرفته است. برای گردشگران تور مالزی گشت و گذارهایی مهیج در جنگل و بخش های مختلف این مکان در نظر گرفته شده است. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به موزه جنگ پنانگ
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

نیما تقوی 7 تیر 97
3
مشابه موزه جنگ پنانگ هم توی ایران داریم چرا راه دور بریم ؟میشه مکان های گردشگری تهران و ایران هم بیشتر معرفی کنید؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.