میدان تیانانمن

شهر پکن واقع در کشور چین، یکی از شهر های بزرگ در این کشور می باشد. پکن از قدیمی ترین شهر های چین بوده به همین دلیل در بین گردشگران علاقه مند به مناطق تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است. سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید از جاذبه های دیدنی این شهر، پکن را در برنامه سفر خود قرار می دهند. یکی از جاذبه دیدنی زیبای این شهر میدان تیانانمن پکن می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی میدان تیانانمن پکن بپردازیم.
میدان میدان تیانانمن در مرکز شهر پکن و در نزدیکی شهر ممنوعه واقع شده است. این میدان که به عنوان سومین میدان بزرگ در جهان شناخته می شود، دارای مساحتی در حدود 109 هکتار می باشد. معروفیت این میدان به سال 1989 باز می گردد، در آن سال دو هزار دانشجو توسط ارتش چین، در این میدان کشته شده اند. دلیل تظاهرات دانشجو ها در آن زمان، اعتراض به نا به سامانی وضعیت اقتصادی کشور چین و محدودیت های تعیین شده توسط کمونیست ها و فساد دولت چین بوده است. همچنین ایستگاه خط یک مترو چین در این میدان قرار دارد. ارتش چین چندین بار در این مکان رژه انجام داده است. گردشگران تور پکن جالب است بدانند که چندین جاذبه دیدنی دیگر در اطراف این میدان قرار دارند که می توان به برج تیانانمن، بنای یادبود قهرمانان مردم، کاخ های شهر ممنوعه، پل های جین شوی، دیوار سرخو، تالار بزرگ مردم و موزه ملی چین اشاره کرد. تاریخ ساخت این میدان به قرن 15 میلادی باز می گردد و در گذشته دروازه شهر ممنوعه بوده است. این میدان به زبان چینی به معنای میدان آرامش اسمانی می باشد. در این مکان قبل از مرگ مائو عکس هایی از سران کمونیسم وجود داشت.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره میدان تیانانمن

کیمیا اصغری 7 تیر 97
2
من خودم از میدان تیانانمن خیلی خوشم می منتهی رفتن به چین واقعا پر هزینه هست به خصوص با وضعیت الان که همه چیز بهم ریخته شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر