بتکده لایم سور پاگودا

شهر ساموئی واقع در کشور تایلند، یکی از زیباترین شهر های این کشور می باشد. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر به تایلند سفر می کنند. یکی از جاذبه های دیدنی این شهر بتکده لایم سور پاگودا می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی بتکده لایم سور پاگودا بپردازیم.
این بتکده یکی از جاذبه های زیبا و ناشناخته ی این شهر بوده که در انتهای ساحل سنگی بنگ کئو در بخش ساحل جنوب غربی ساموئی واقع شده است. از دلایل محبوبیت این مکان در بین گردشگران تور ساموئی می توان به ظاهر طلایی و درخشان آن در نور خورشید اشاره کرد. البته جنس نمای این بتکده از جنس طلا نبوده اما بدلیل استفاده از کاشی های زرد رنگ در ساخت آن ظاهر این بتکده از دور مانند بتکده ای از جنس طلا می باشد. این بتکده قسمتی از مجتمع معبد لایم بوده، این بعبد کمی دور تر و در یک جنگل سرسبز واقع شده است.
در ورودی این بتکده دو مجسمه بسیار بزرگ قرار دارند، که در دست آنها شمشیری بزرگ قرار دارد. ساختمانی به نام سالن قایق در این بتکده ساخته شده است. دیوار های شیشه ای این ساختمان به دور یک قایق کوچک کشیده شده اند. درون این قایق مومیایی راهبانی می باشد که بت های این مکان را ساخته اند. مردم محلی که برای عبادت به این بتکده می آیند، اگر به خواسته ی خود برسند قایقی می خرند و در کنار قایق اصلی قرار می دهند. در اطراف بتکده لایم سور پاگودا جنگل و دریاچه وجود دارد. همچنین در اطراف این جنگل دو تالاب شگفت انگیز وجود دارد. در روز های مقدس بودایی، راهبان این بتکده جنگل و اطراف بتکده را تزئین کرده و منظره زیبایی را خلق می کنند. بازدید از این مکان رایگان بوده و بهترین زمان مراجعه به این معبد برای گردشگران تور ساموئی در موقع تابش آفتاب می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بتکده لایم سور پاگودا

حمیدی 18 مهر 97
0
بتکده لایم سور پاگودا یکی از جاذبه های دیدنی متفاوتی هست و دیدنش ارزش داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر