آرامگاه امیر کبیر

📅 بروزرسانی : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید : 2809
در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از جاذبه های شهر کربلا در اختیار ‏گردشگران تور کربلا همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. 
شاید برای شما هم جالب باشد که آرامگاه امیر کبیر در کشور عراق و در شهر مقدس کربلا ‏قرار دارد. آرامگاه امیر کبیر در اتاقکی در جنوب شرقی صحن حرم مطهر امام حسین (ع) ‏واقع شده است و در حال حاضر، پس از مرمت بارگاه مقدس آن حضرت، سنگ مزار امیر ‏کبیر بر روی دیوار اتاقک نصب شده است تا نشانی از این مرد بزرگ باشد و گردشگران ‏تور کربلا بتوانند آرامگاه امیر کبیر را شناسایی کنند. 
امیر کبیر خدمات شایانی به مردم ایران کرده است و از وی به عنوان بزرگترین مرد تاریخ ‏ایران یاد می شود که با توطئه چینی اطرافیان در سال 1298 هجری قمری به دستور ‏ناصرالدین شاه قاجار به شهادت رسید. خوب است بدانید جسد این مرد بزرگ پس از ‏شهادت وی در قبرستان پشت مشهد و در کنار مقبره سید محمد تقی پشت مشهدی (از ‏علمای مشهور) در شهر کاشان به خاک سپرده شد اما بعد از چند ماه با پیگیری و ‏درخواست همسر ایشان، عزت الدوله که زنی شجاع و موثر در تاریخ ایران بوده است، ‏پیکر امیر کبیر را به کربلا معلی و مکان مذکور منتقل کردند به عقیده مورخین علت این ‏امر نفرت زیاد همسر امیر کبیر از دولت قاجار بوده است.  
جا به جایی مزار امیر کبیر باعث شد که سالیان سال اطلاعات دقیقی از محل دقیق ‏آرامگاه امیر کبیر در دست نباشد و امروزه نیز تنها عده کمی از محل آن مطلع اند و ‏متاسفانه اغلب ایرانیانی که با تور کربلا به این شهر سفر می کنند و از آن بازدید به عمل ‏نمی آورند. 
امیدواریم پس از مطالعه این مقاله در سفر خود با تور کربلا به زیارت مقبره این مرد ‏بزرگ بروید.‏

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23385-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A8%DB%8C%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به آرامگاه امیر کبیر