آرامگاه امیر کبیر

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از جاذبه های شهر کربلا در اختیار ‏گردشگران تور کربلا همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. 
شاید برای شما هم جالب باشد که آرامگاه امیر کبیر در کشور عراق و در شهر مقدس کربلا ‏قرار دارد. آرامگاه امیر کبیر در اتاقکی در جنوب شرقی صحن حرم مطهر امام حسین (ع) ‏واقع شده است و در حال حاضر، پس از مرمت بارگاه مقدس آن حضرت، سنگ مزار امیر ‏کبیر بر روی دیوار اتاقک نصب شده است تا نشانی از این مرد بزرگ باشد و گردشگران ‏تور کربلا بتوانند آرامگاه امیر کبیر را شناسایی کنند. 
امیر کبیر خدمات شایانی به مردم ایران کرده است و از وی به عنوان بزرگترین مرد تاریخ ‏ایران یاد می شود که با توطئه چینی اطرافیان در سال 1298 هجری قمری به دستور ‏ناصرالدین شاه قاجار به شهادت رسید. خوب است بدانید جسد این مرد بزرگ پس از ‏شهادت وی در قبرستان پشت مشهد و در کنار مقبره سید محمد تقی پشت مشهدی (از ‏علمای مشهور) در شهر کاشان به خاک سپرده شد اما بعد از چند ماه با پیگیری و ‏درخواست همسر ایشان، عزت الدوله که زنی شجاع و موثر در تاریخ ایران بوده است، ‏پیکر امیر کبیر را به کربلا معلی و مکان مذکور منتقل کردند به عقیده مورخین علت این ‏امر نفرت زیاد همسر امیر کبیر از دولت قاجار بوده است.  
جا به جایی مزار امیر کبیر باعث شد که سالیان سال اطلاعات دقیقی از محل دقیق ‏آرامگاه امیر کبیر در دست نباشد و امروزه نیز تنها عده کمی از محل آن مطلع اند و ‏متاسفانه اغلب ایرانیانی که با تور کربلا به این شهر سفر می کنند و از آن بازدید به عمل ‏نمی آورند. 
امیدواریم پس از مطالعه این مقاله در سفر خود با تور کربلا به زیارت مقبره این مرد ‏بزرگ بروید.‏

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آرامگاه امیر کبیر

نازی 30 آذر 97
3
سلام ، من اخیرا مشرف شدم کربلا و پیگیر شدم و پیداکردم مکان دفن رو ولی هیییچ نشونه و اسم و رسمی وجود نداشت و بگفته خدام عرب کنار یک ضریح از نزدیکان امام حسین آرامگاه امیرکبیر بود ، ناراحت کننده بود ولی چاره چیه . گویا اهمیت نمیدهند بهش چون ایرانی بودند وگرنه با یک ماژیک هم میشد روی دیوار بنویسند.
برنا 18 مهر 97
4
تا حالا قسمت نشده آرامگاه امیر کبیر رو برم واقعا دوست دارم برای یک بار هم شده برم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما