موزه ملی مجارستان

موزه ملی مجارستان در شهر بوداپست واقع شده است در این موزه مجموعه ای از آثار تاریخی کشور مجارستان از گذشته تا کنون نگهداری می شود. این موزه دارای دو طبقه و یک زیر زمین می باشد زیر زمین موزه ملی مجارستان متعلق به کتابخانه رومانیایی است که در آن اسناد تاریخی کشور مجارستان نگهداری می شود و از آن به عنوان نمایشگاه باستانی یاد می شود طبقه همکف این موزه، قسمت سنگ شناسی رومانیایی می باشد این طبقه شامل سالن اصلی موزه و یک انباری کوچک می یاشد و در آن کتیبه ها، سنگ قبر ها، تابوت های آهکی، آرامگاه های سنگی شکل (شبیه به معابد کوچک)، مجسمه های سنگی، بت ها و غیره نگهداری می شود.
طبقه اول موزه ملی مجارستان شامل یک ساختمان مدور و گنبد دار، سالن SZÉCHENYI، اتاق لوازم تاج گذاری، و 8 سالن می باشد که آثار باستانی با ارزشی را در خود جای داده اند به طور مثال در اتاق لوازم تاج گذاری لباس ها و وسایلی که پادشاهان مجارستان در مراسم مهم به تن داشته یا استفاده میکردند نگهداری می شود.
طبقه دوم این مجموعه شامل فرهنگستان کشور مجارستان، قسمت مربوط به تاریخ مجارستان از ابتدا تا زمان اخراج عثمانی ها، قسمت مربوط به تاریخ مجارستان از سال 1703 تا 1990، سالن های jozsef nador، اتاق گنبد دار و سالن تشریفاتی می باشد. 
اشیا و لوازم موجود در موزه ملی مجارستان که شامل اسناد تاریخی، کتاب های دست نویس، نقشه ها و غیره می باشند توسط Ferenc Széchényi در سال 1802 به مردم مجارستان هدیه داده شده و دولت این کشور برای قدر دانی از وی سال 1802 را سال پایه و اساس موزه ملی نامیده است.
اکر قصد سفر با تور مجارستان و بازدید از این موزه را دارید باید بدانید که موزه ملی مجارستان یکشنبه های تعطیل بود و ساعت کاری آن در سایر روز های هفته از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه ملی مجارستان

ساغر 30 مرداد 97
4
خود مردم این کشور ارزش خیلی زیادی برای موزه ملی مجارستان قائلند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر