کلیسا بوم ژیزوس

کلیسا بوم ژیزوس گوا که به کلیسا زاویر مقدس مشهور است و یکی از جاذبه های گردشگری گوا محسوب می شود، همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوا کهنه از شهرت زیادی برخوردار است. با لحظه آخر همراه باشید تا در ادامه به معرفی بیشتر کلیسا بوم ژیزوس بپردازیم. کلیسا بوم ژیزوس از آثار ثبت شده یونسکو است. کارساخت این کلیسا از سال 1594 میلادی آغاز شده و در سال 1605 به پایان رسیده است که ساختن کلیسای بوم ژیزوس 11 سال به طول انجامید، کل هزینه ساخت کلیسا را یک مرد پرتغالی پرداخت کرده است. روی بنای بیرونی و دیوارهای درونی این کلیسا کنده کاری ها و نقاشی های پرتغالی مربوط به دین مسیحیت به چشم می خورد.
آنچه که در کنار فضای دیدنی این کلیسا و نمای آن گردشگران را به اینجا می کشاند، پیکر مومیایی فردی اسپانیایی به نام سنت فرانسیس زاویر، اولین مبلغ دین مسیحیت در گوا است. پیکر مومیایی شده زاویر مقدس مبلغ اسپانیایی در تابوتی شیشه ای و بر روی یک طاق بلند و در پشت حصار شیشه ای قابل دید است. فرانسیس زاویر مقدس، اولین مبلغ دین مسیحیت در گوا بود که سال 1542 برای تبلیغ دین مسیحیت وارد گوا شد و 10 سال در اینجا ماند و طی این 10سال به ژاپن، مالزی، اندونزی و سریلانکا هم سفر کرد. در راه رفتن به چین، بیمار شد و در روز سوم دسامبر 1552 در سن 46 سالگی  در جزیره شانگ چوآن در چین درگذشت. او قبل از مرگ وصیت کرده بود که بعد از فوت باید جسدش را به گوا بیاورند. به همین سبب چهار ماه پس از مرگش، او را نبش قبر کردند و جسد را کاملا سالم یافتند، یعنی جسد به طور ناباورانه دست نخورده باقی مانده بود. اکنون پیکر او در این کلیسا حضور دارد.
هر ده سال یک بار جسد را از طاق خارج می کنند تا بازدیدکنندگان کلیسا بتوانند او را از نزدیک ببینند. آخرین بار در سال 2014 پیکر زاویر مقدس را از نزدیک به معرض نمایش قرار دادند. اگر قصد سفر به گوا را در برنامه های خود دارید، پیشنهاد می کنیم تماشای این کلیسا و پیکر مومیایی شده اولین مبلغ مسیحیت را در لیست تان قرار دهید. در کنار بازدید از کلیسا و پیکر مومیایی شده با آداب و رسوم مردم مسیحی هندوستان نیز آشنا می شوید. قابل ذکر است که این کلیسا هر روز از ساعت هشت صبح تا حوالی غروب درهایش بر روی گردشگران تور گوا باز است و گشت و گذار در آن چیزی حدود دو ساعت زمان می برد. آدرس کلیسای بوم ژیزوس: گوا، اتوبان کوچی پانول، خیابان الدفری، کلیسای بوم ژیزوس
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسا بوم ژیزوس

دینشاه 17 مهر 97
4
واااای کلیسا بوم ژیزوس زیباست اگر عکسی هم ازش می گذاشتید کسانی که ندیده بودند بیش تر درک می کردند که من چی میگم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر