قلعه میر

قلعه میر مینسک یکی دیگر از جاذبه های توریستی کشور بلاروس و شهر مینسک می باشد، این اثر باستانی در ۲۹ کیلومتری قلعه ی باستانی نسویژ مینسک قرار دارد. قلعه میر در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است. این بنای با سبک معماری باراکو، گاسیک و رنسانس ساخته شد و دور تا دور دیوار های آن از سنگ های استوار، محکم ساخته شده است. بازدید کنندگان قلعه میر می توانند از قدم زدن در باغ گل هایی که به سبک ایتالیایی طراحی شده لذت ببرند، همچنین دریاچه مصنوعی بزرگی در میان قلعه میر به چشم می خورد. ۵ برج دیده بانی در اطراف قلعه میرقرار دارند، در جریان جنگ دوم جهانی که بلاروس توسط آلمان ها اشغال شده بود قلعه میر نیز در تصرف آلمان ها قرار داشت و البته در این قلعه نیز یهودی های زیادی به دست آلمان ها کشته شدند. این قلعه در طول تاریخ بارها تخریب و بازسازی شده است تا اینکه در سال ۲۰۰۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. قلعه میر نیز تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است که در بازدید از این قلعه از سرگذشت آن بیشتر مطلع خواهید شد.

فضای اطراف این قلعه خصوصا در فصل تابستان نیز بسیار بسیار دیدنی و زیبا است. البته زمستان های بسیار سرد مینسک نیز زیبایی های خاص خود را دارد ولی قطعا تابستان های مینسک دیدنی تر می باشد و به گردشگران تور بلاروس توصیه می شود که در فصل تابستان به این کشور سفر کنند. توجه داشته باشید که در مینسک در صورتی که به زبان روسی تسلط نداشته باشید، با عنایت به اینکه روس ها کمترین تمایلی به برقراری ارتباط با زبانی جز زبان خودشان از خود نشان نمی دهند و علایم و تابلوهای راهنما در بلاروس نیز فقط به زبان روسی می باشد،با مشکل مواجه می شوید، از این رو به گردشگران تور بلاروس توصیه می شود در سفر به شهرمینسک مترجم و راهنمای مسلط به زبان روسی و فارسی داشته باشند تا بتوانند راحت در این شهر به گردش بپردازند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به قلعه میر
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

غزال 17 مهر 97
4
برای قلعه میر توری هم برگزار می کنند ؟ یا خود مسافر باید خوش بره ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.