خانه باستانی ساموئی

جزیره ساموئی در هفتصد کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد و همچنین در خلیج زیبای تایلند واقع شده است. این جزیره سومین جزیره بزرگ تایلند و همچنین از جزایر زیبای جهان است. در این جزیره زیبا جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. با لحظه آخر همراه ما باشید تا با یکی از جاذبه های دیدنی این جزیره، یعنی خانه باستانی ساموئی آشنا شویم.
خانه باستانی ساموئی یکی از جاذبه های دیدنی جزیره ساموئی می باشد. این خانه یکی از قدیمی ترین و دیدنی ترین خانه های به جا مانده از تمدن تاریخی جنوب شرق آسیا است و همچنین به عنوان بزرگترین آثار تاریخی ساموئی، هر ساله گردشگران تور ساموئی را به سوی خود جذب می کند. خانه باستانی ساموئی با اینکه قدمت 150 ساله ای دارد، ولی باز هم برای گردشگران قابل توجه است. این بنا در منطقه بان تایل، در سمت راست جاده 4170 و همچنین چند کیلومتر بعد از دهکده هواتانون واقع شده است.
خانه باستانی ساموئی نشان دهنده معماری فوق العاده از زندگی گذشتگان است. این خانه در حدود صد و پنجاه سال پیش ساخته شده است و تمام قسمت های مختلف آن با چوب و بدون استفاده از هیچ میخی به هم متصل شده است. شکل ظاهری این خانه بسیار جالب است و هنوز باسازی نشده است. حکاکی چوب این خانه بسیار نفیس است. در اطراف این بنای تاریخی، باغی بسیار بزرگ و زیبا وجود دارد که زیبایی این بنا را دو چندان کرده است. گردشگران تور ساموئی پس از بازدید از این بنای زیبا، می توانند در این مکان پیاده روی کنند. یکی از جذابیت های این بنا در این است که صاحب این خانه هنوز زنده است و در این خانه دوست داشتنی زندگی میکند. گردشگران تور ساموئی می توانند از نزدیک با صاحب این خانه آشنا شوند. دور تا دور این خانه گل کاری های زیبایی وجود دارد، که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند. به گردشگران تور ساموئی پیشنهاد می شود که اگر به این جزیره زیبا سفر می کنند، حتما از این بنای تاریخی دیدن نمایند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره خانه باستانی ساموئی

احسان خدایاری 8 مرداد 97
0
خانه باستانی ساموئی خیلی زیبا و با صفاس
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر