کلیسای جامع میلان

میلان شهری است که در شمال ایتالیا واقع شده است. این شهر زیبا و تاریخی، بعد از رم دومین شهر پرجمعیت ایتالیا به شمار می آید. میلان، شهر مد و همچنین مرکز اصلی مد در ایتالیا به حساب می آید. این شهر علاوه بر دنیای مد، تفریحات و جاذبه های گردشگری بسیاری نیز دارد که اگر در ادامه با لحظه آخر همراه با باشید، شما را بیشتر با این جاذبه های زیبا آشنا خواهم کرد.

یکی از این جاذبه های گردشگری زیبا و تاریخی، کلیسای جامع میلان می باشد. این کلیسا در شهر میلان واقع شده است و همچنین در کشور ایتالیا قرار دارد. این کلیسای جامع به مریم مقدس تقدیم شده است. ساخت این کلیسا، حدود شش قرن طول کشید که تکمیل شود. این کلیسا بعد از کلیسای سن پیترو، دومین کلیسای بزرگ ایتالیا و همچنین سومین کلیسای بزرگ جهان نیز محسوب می شود. کلیسای جامع میلان یک اثر معماری شگفت انگیز به شمار می آید. نام دیگر این کلیسا، کلیسای دوئومو میباشد که در مدت 582 سال ساخت آن به طول انجامید. برای ساخت این کلیسا انسان های بسیاری زحمت کشیده اند که از جمله این زحمت کشان می توان به سنگ تراشان، معماران و همچنین کشیشان اشاره کرد. کلیسای جامع میلان را می توان در قالب چهار کلمه توصیف کرد. این چهار کلمه عبارت اند از : عظیم، سفید، آراسته و همچنین غیر عادی 
از آنجایی که این بنا در مرکز یک شبکه خیابانی واقع شده است به همین دلیل می توان گفت که این مکان در زمان رومی ها نیز یک بنای مقدس به شمار میرفته است. کلیسای جامع میلان به همراه کلیسای سانتا تسلا در سال 1075 میلادی در یک آتش سوزی سوخته اند. سبک این کلیسا گوتیک میباشد و همچنین این بنا به خوبی بیانگر رقابتی جهانی در سبک معماری است. گردشگران تور ایتالیا وقتی به این کشور زیبا سفر میکنند و میخواهند از این کلیسا دیدن نمایند، توجه داشته باشند که طراحی و دکوراسیون این کلیسا، بیشتر یادآور سیک های فرانسوی است تا سبک ایتالیایی.
گردشگران تور ایتالیا باید بدانند که زمان شروع کار این کلیسا، همزمان با رخدادهای تاریخی بسیاری بوده است که از جمله آن می توان به تخت نشینی گایان گازلو ویسکانتی اشاره کرد. کلیسای جامع میلان، برنده یکی از بزرگترین جایزه های نوبل نیز شده است.
در انتها می خواهم برای شما گردشگران تور ایتالیا در رابطه با نمای خارجی این بنای تاریخی صبحت کنم. نمای خارجی این کلیسا توسط فرانسیسکو ماریا ریچینی و بابیو مانگون و همچنین تحت نظارت شخصی به نام فدریکو برومو، در ابتدای قرن 17 شروع به ساخت گردید. این کلیسا شامل پنج ورودی و همچنین دو پنجره میانی میباشد که در سال 1638 به این بنا اضافه گردید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای جامع میلان

آرتمیس 17 مهر 97
4
واقعا بنای کلیسای جامع میلان تحسین بر انگیز و هر بیننده ای رو به سمت خودش جذب می کند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر