آسیاب های بادی

آسیاب های بادی هلند یکی از قشنگ ترین نمادهای این کشور است که مورد توجه همگان قرار گرفته، اهمیت این موضوع آنقدر زیاد است که حتی یک روز را در هلند به روز ملی آسیاب بادی ذکر کرده اند.
آسیاب های بادی هلنداز زمان های قدیم تا کنون در این کشور استفاده می شده است، یکی از دلایل استفاده ازاین آسیاب بادی ها کم بود آب در کشور هلند است که برای بحران کم آبی این کشور کمک شایانی کرده است. 
دور تا دور این آسیاب بادی خانه هایی چوبی فراگرفته که قدمت 300 تا 400 ساله دارند. یکی از این آسیاب های بادی معروف 40 متر ارتفاع دارد که  به بلند ترین آسیاب بادی جهان نیز معروف است.
8 تا از این آسیاب های بادی هلند در شهر آمستردام وجود دارند که به دلیل در دسترس نبودن تمامی آنها تنها گردشگران تور هلند میتوانند  از 2تای آنها دیدن کنیم.
این 2 آسیاب بادی که از قرن هفدهم باقی مانده است در انتهای رودخانه آمستل و به اسم های (De 1100roe )،(De1200 roe) هستند.
آسیاب های دیگر در شرق آمستردام به کارخانه تبدیل شده اند و یا برای مصارف تجاری گوناگون دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. 
آسیاب بادی دیگرمولن ون استولن است که در اطراف شهر آمستردام در خیابان اکسلویس قرار دارد.این آسیاب بادی با به جریان در آوردن آب و نگهداری آن در میان زمین، آب را در سطح رودخانه نگه می دارد که از ساعت 10 صبح  تا 4 بعداظهر آب را به کنار دریا می رساند بنابراین تمامی گردشگران تور هلند در سن های مختلف می توانند از آن دیدن کنند. آن چیزی که این جاذبه گردشگری را زیباتر میکنند این است که دولت در آن دفتر شهرداری ایجاد کرده که مردم میتوانند تاریخ ازدواجشان را در آنجا ثبت کنند.
آخرین آسیاب بادی (د آتر) است، که در سال 1630 میلادی ساخته شده است، این آسیاب ابزار حکومتی هلند است، که در 20 کیلومتری میدان (دم) است.
این آسیاب بر روی یک تیرک چوبی قرار گرفته که از آن برای اره کردن چوب استفاده می کردنند، این تنها آسیابی می باشد که از نوع خودش است. بنا براین اگر می خواهید از این آسیاب بادی قدیمی و سنتی دیدن کنیید د آنر را در لیست جاذبه های گردشگری خود قرار دهید.نظرات مردم درباره آسیاب های بادی

حمید رضا 8 آذر 96
3
قیمت تیکت های اینو نگفتین
عباس 8 آذر 96
1
اون دوتا آسیاب بادی دیگه که کفتین اونها هم کار میکنند یا فقط برای دیدن گذاشتن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر