شهر ویمیناتسیوم

یکی از شهرهای باستانی و قدیمی که در قلب کشور صربستان قرار گرفته شهر ویمیناتسیوم نام دارد. قدمت این شهر از زمان عصر امپراتوری روم باستان بود که در به دلیل معماری و طراحی ساخت این شهر زیبا در بین پادشاهان و سلطنت های مختلف رومی از محبوبیت و اهمیت بالایی برخوردار بوده است. همچنین می توان گفت شهر ویمیناتسیوم یکی از سالم ترین شهرهای باستانی صربستان می باشد. 


درون این شهر خانه ها، معابد، کاخ ها و سالن های بسیاری وجود دارد که هر کدام با طراحی و معماری خاص خودشان ساخته شده که همین امر سبب شکوه بی نظیر و زیبایی دو چندان آن شده است، همچنین آثار و بقایای قدیمی بسیاری از این شهر کشف شده که اهمیت شهر ویمیناتسیوم را افزایش داده. معابد این شهر همانند معابد چینی ها بوده که طراحی ظاهری تقریبا یکسانی دارند اما کاخ ها به مجلل ترین شکل و همچنین به صورت امنیتی که کمترین راه نفوذ را داشته باشند ساخته شده که مخصوص سران و پادشاهان سلسله بوده اند. خانه ها کوچک و بزرگ با ابعاد مختلف و به صورت شیروانی ساخته شده که شکلی متفاوت و جذاب له آن ها داده است.


شهر ویمیناتسیوم که مقصد گردشگران تور صربستان و جهانگردان است تا یکی از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا را از نزدیک مشاهده کنند و می توان گفت بعنوان یک موزه شهری از آن استفاده می شد اکنون در حال بازسازی و مرمت تمام نقاط این شهر زیبا و تاریخی هستند تا بعد از بازسازی کامل بتوانند دوباره زندگی را به قلب شهر باز گردانند. صربستان کشوری سرسبز و تاریخی بوده که جهانگردان و گردشگران اطلاعات و همچنین آشنایی کافی از آن ندارند اما این کشور دارای جاذبه های گردشگری و باستانی فراوانی است که برای علاقمندان به تمدن باستانی بسیار جذاب می باشد که در بین این جاذبه ها می توان به شهر ویمیناتسیوم اشاره کرد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر ویمیناتسیوم

وخشور 9 مهر 97
3
از شهر ویمیناتسیوم به عنوان موزه شهری هم از آن استفاده می کنند که بسیار جالب و دیدن هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر