مینی سیام پاتایا

یکی از زیبا ترین شهرهای کشور سر سبز تایلند پاتایا می باشد که سالیانه بیش از 5000 گردشگر خارجی را به خود جذب می کند. تایلند کشوری پر از گونه های گیاهی، باغ ها، جنگل های انبوه و پوشیده از گل و گیاه می باشد که هم آب و هوایی بسیار متعادل ایجاد کرده و هم اماکن تفریحی و جاذبه های گردشگری شگفت انگیز فوق العاده ای دارد. اما مینی سیام پاتایا به نسبت دیگر جاهای دیدنی تایلندمتفاوت است. مینی سیام واقع در مرکز شهر پاتایا مجموعه ای از آثار باستانی کشورهای معروف ساخته شده به صورت ماکت می باشد.


به طور مثال بناهایی مانند: برج ایفل، برج پیزا، کاخ کرملین، تخت جمشید، طاق نصرت، طاق پیروزی و ... با مقیاس 1/25 طراحی و ساخته شده اند که کنار هر کدام تابلوی کوچکی در مورد تاریخچه، کشور و تمامی اطلاعات مهم آن توضیح داده شده . مینی سیام پاتایا سومین و بزرگ ترین مجموعه ی مینیاتوری در دنیا می باشد که سالیانه مورد استقبال چشمگیری از سوی گردشگران تورپاتایا قرار می گیرد زیرا که این ماکت ها به قدری زیبا و با ظرافت توسط افراد ماهر و متخصص ساخته شده اند که گویی به آن شهر یا کشور سفر کرده اید.


لازم به ذکر است که برای بازدید از این مجموعه یک روز کامل را اختصاص دهید و به دلیل این که در محیطی سر باز قرار دارد، کلاه و عینک آفتابی و وسایل شخصی خود را بردارید، بلاخره تماشای بیش از 100 ماکت وقت زیادی از شما می گیرد. به طور کلی مینی سیام پاتایا به دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول ماکت های مربوط به ابنیه های تاریخی تایلند می باشد و قسمت دوم آثار تاریخی کشورهای دیگر قرار دارد.


این مجموعه هر روز از ساعت 8 صبح تا 9 شب برای بازدید عموم گردشگران تور پاتایا باز است. قیمت بلیط متغیر بوده که برای کودکان نیم بها محسوب می شود. فاصله مینی سیام پاتایا با تاکسی از مرکز شهر تنها 15 دقیقه می باشد که به راحتی می توانید به این پارک بی نظیر سفر کنید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مینی سیام پاتایا

خسرو 30 خرداد 97
4
فقط 5000 نفر در سال بازدید کننده دارد ؟ آیا مطمئنید آمارتان درست است ؟ یعنی روز 13 نفر. همین ؟ !
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر