ساختمان های هفت خواهر استالین

ساختمان های هفت خواهر استالین یکی از مهم ترین و در عین حال دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می رود که به سبک استالینیست طراحی و ساخته شده اند.این آسمان خراش های بلند و قدیمی در مسکو از معماری باروک و گوتیک الهام گرفته اند.این ساختمان ها از نظر فرم و شک شبیه به هم می باشند و خود روس ها به این ساختمان ها آسمان‌خراش‌های استالینی هم می گویند.
این مجموعه ساختمان ها به دستور استالین در 13 ژانویه 1947 طرح ساخت آن ها تصویب و 8 ساختمان به مناسبت هشت‌ صدمین سال احداث مسکو شروع شد اما هشتمین ساختمان در محله کیتای گوراد در حال ساخت بود پس از مرگ استالین متوقف گردید.
ساختمان اصلی که بلند ترین ساختمان این مجموعه به شمار می رود دانشگاه دولتی مسکو با 240 متر ارتفاع از مهم ترین مجموعه های آموزشی دنیا به حساب می آید.اگر قصد بازدید از ساختمان های هفت خواهر استالین را دارید به همین ساختمان بلند بروید تا بتوانید منظره ای بی نظیر و باور نکردنی مسکو را زیر پای خود تماشا کنید.
ساختمان دروازه قرمز و یا همان ساختمان ردگیت یکی از جالب ترین های این مجموعه می باشد که یکی از بال های آن بر سر مترو مسکو می باشد که برای جلوگیری از ریزش آب های معلق در ساختمان از دستگاه فریز برای اولین بار در این مجموعه و در روسیه استفاده کرده اند.
ساختمان های هفت خواهر استالین برای مردم روسیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است به دلیل این که بسیاری از اتفاقات سیاسی و تاریخی در این مجموعه رخ داده و برای مردمان روسیه یادگار هایی از زمان گذشته می باشد.در هر قسمت از مسکو که مشغول به گشت و گذار باشید ساختمان های هفت خواهر در هر شرایطی توجه شمار را به خود جلب می کند.
به طور کلی این ساختمان های هفتگانه شامل :
1- هتل اوکراین
2- ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو
3- هتل لنین‌گراد
4- مجتمع مسکونی در بلوار کاتلنیچسکایا
5- ساختمان وزارت خارجه روسیه
6- ساختمان اداری مسکونی برج دوشکین نزدیک دروازه‌های سرخ
7- مجتمع مسکونی در میدان کودرینسکایا
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ساختمان های هفت خواهر استالین

آران 16 مهر 97
4
ساختمان های هفت خواهر استالین خیلی خوب و با ایده ی جالبی ساختند و به نماد تبدیلش کردند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر