مجسمه یادبود مادر میهن

کشور پهناور روسیه دارای عجایب دیدنی فراوانی است که آن را با شهرت عجایب هفتگانه روسیه می شناسند که می توان به دریاچه بایکال ، کاخ پترگوف ، دره آب فشان هاستون های سنگی ، کلیسای جامع سنت باسیل ، کوه البروس و مجسمه یادبود مادر میهن نیز اشاره کرد.از تمامی موارد ذکر شده می خواهیم گردشگران و خوانندگان این مطلب را با مجسمه یادبود مادر میهن بیش تر آشنا کنیم.
این کشور پهناور دارای آثار دینی و تاریخی فراوانی است که مجسمه یادبود مادر میهن یکی از این موارد می باشد که در اواخر دهه 50 میلادی به عنوان یادبود کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شد و امروزه به یکی از جاذبه های دیدنی و مهم ترین مجسمه در روسیه تبدیل شده است.این مجسمه عظیم الجثه یاد آور نبرد استالینگراد است که به عنوان بلند ترین مجسمه یادبود در گینس به ثبت رسیده است.
این مجسمه با ارتفاع 85 متر ، بدنه 52 متری و همچنین 33 متر ارتفاع شمشیر نماد روسیه و بعد از مجسمه آزادی بلند ترین مجسمه یادبود در جهان می باشد.
این مجسمه عظیم در ولگوگراد واقع شده است که 200 پله از پایین تپه تا رسیدن به مجسمه وجود دارد که نماد 200 روز نبرد استالینگراد است که یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین نبرد های جنگ جهانی دوم و تمام تاریخ بشر بوده که ارتش آلمان نازی و متحدان آن برای فتح  شهر استالینگراد چندین ماه درگیر جنگ بودند تا در 3 فوریه سال 1943 شکست خورده و شهر توسط ژنرال روکوسوفسکی آزاد گردید.
این مجسمه زیبا در روسیه در سال 1967 توسط هنرمند و مجسمه ساز ماهر به نام Yevgeny Vuchetich  با به کار بردن 7900 تن بتن ساخته شد.
اگر به روسیه سفر می کنید به هیچ عنوان بازدید و عکسبرداری از این مجسمه زیبا را از دست ندهید مطمئن باشید عاشق آن خواهید شد و با عظمت و بزرگی خود شما را جذب و مبهوت می کند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مجسمه یادبود مادر میهن

دانیال 6 آبان 96
4
مجسمه یادبود مادر میهن در کل روسیه معروف هست
هنگامه 6 آبان 96
4
وااای مجسمه یادبود مادر میهن چقدر زیبا هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر