دریاچه بایکال


دریاچه بایکال در جنوب روسیه یکی ازعمیق ترین و  بزرگ ترین آب شیرین  منبع ذخیره آب های سطحی می باشد که در بین استان بوریاتیا و استان ایر کوتسک واقع شده است و به دلیل شفاف و زلال بودن آب این دریاچه انواع متفاوتی از گیاهان و جانوران در آن زندگی می کنند.
این دریاچه یکی از عجایب هفتگانه زیر آب به شمار می رود و معنی لغت بایکال برگرفته از bai به معنی ثروتمند و kul به معنی دریاچه می باشد.
این دریاچه 25 کیلومتر و عرضی حدود 80 کیلومتر دارد و عمیق ترین قسمت این دریاچه 1637 متر است که عنوان عمیق ترین دریاچه دنیا را به خود گرفته است و 330 رود در این دریاچه جاری می گردد.
دریاچه بایکال قدمتی برابر با 25 میلیون سال دارد که علاوه بر عمیق ترین دریاچه قدیمی ترین دریاچه دنیا به حساب می آید که 23615.39 کیلومتر مکعب آب در این دریاچه می باشد.
این دریاچه زیبا در هر سال چیزی نزدیک به دو سانتی متر رشد می کند و در سال 1996 به عنوان میراث فرهنگی توسط یونسکو ثبت گردید ، اما متاسفانه امروزه به دلیل ساخت شهرک های صنعتی و عمرانی آب دریاچه را آلوده کرده اند.
دریاچه بایکال بیش از 2600 گونه جانوری و گیاهی دارد ک بیش تر آن ها بومی می باشند که از گونه های جانوری این دریاچه می توان به فوک آب های شیرین و ماهی محبوب omul یافت می توان اشاره کرد.حیوانات دیگری از قبیل : روباه ، عقاب خرس ، گوزن و دیگر حیوانات زندگی می کنند.
جنگل های اطراف و کوه های راکی زیبایی این دریاچه را چندین برابر کرده است که تفریحات گردشگری زیادی از قبیل قایقرانی ، کوهنوردی ، دوچرخه سواری و ماهی گیری می توان اشاره نمود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دریاچه بایکال
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
شارلوت 16 مرداد 1397
2
واقعا دریاچه بایکال فوث العاده زیباست من پارسال رفتم از دیدنیش خیلی لذت بردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری