امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به باغ های کوکنهوف

باغ های کوکنهوف

باغ های کوکنهف یکی از زیباترین باغ های بهاره دنیا، با بیش از 800 نوع گل لاله و 7 میلیون شاخه گل در شهر لیسه کشور هلند قرار دارد. بهترین زمان بازید از این باغ شگفت انگیز 33 هکتاری در تعطیلات نوروز است چرا که با وجود طرفداران بسیار، تنها 8 هفته در بهار هر سال امکان بازدید از این باغ مهیاست. با نگاهی به پیشینه این باغ متوجه می‌شویم، باغ های کوکنهوف از قرن 15 میلادی به عنوان باغی برای تهیه سبزیجات و مواد غذایی مورد نیاز قلعه تیلینگن مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در سال 1949 گروهی متشکل از 20 صادر کننده‌ی گل، این مکان را به عنوان نمایشگاه دائمی گل‌های بهاره انتخاب کردند و درهای باغ در 1950 به روی عموم مردم گشوده شد که با بیش از 230 هزار بازدیدکننده در همان سال اول به تماشای آن رفتند. هر ساله گردانندگان باغ، تِم یا موضوعی را برای آن انتخاب می کنند؛ تم سال 2016 «عصر طلایی» بود و سال 2015 نیز ونسان ونگوگ نقاش هلندی به عنوان تم الهام بخش طراحی باغ انتخاب شده بود.


 تِم سال 2017 اما طراحی هلندی است. برای آماده سازی باغ، بیش از 30 باغبان ماهر از تابستان قبل از بازگشایی، طراحی قسمت‌های مختلف باغ را آغاز می‌کنند. تمامی 7 میلیون گل با دست کاشته می‌شود، که حدود3 ماه طول می‌کشد. کمی قبل از بازگشایی در بهار چمن‌ها کاشته می‌شوند که در زمان ورود بازدیدکنندگان تازه و شاداب باشند و بالاخره در ماه مارس درهای باغ به روی علاقمندان باز می‌شود. سال 2017 باغ های کوکنهوف از 23 مارس تا 21 می باز و پذیرای مهمانان خود خواهد بود. یکی دیگر از فضاهای دیدنی کوکنهوف نمایشگاه گل آن است. از آنجایی که تمام گل‌های کوکنهوف در فضای باز کاشته نمی‌شوند، نمایشگاه سرپوشیده‌ای هم برای نمایش مجموعه‌ای از گلهایی مثل ارکیده و لیلیوم(سوسن)، آنتوریوم و… در نظر گرفته می‌شود. گردشگران تور هلند جالب است بدانندگل‌های این نمایشگاه هر هفته تعویض می‌شوند. همچنین در داخل فضای باغ، دریاچه، نهر، آسیاب و… فضاهای زیبا و دل انگیزی را ایجاد می‌کنند. کوکنهوف یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گذراندن یک روز بهاری در فضای باز است، این فرصت را از دست ندهید.

درج نظر