فرودگاه بین المللی دن موئنگ

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/09/04 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 702
ترمینال ها
امکانات و خدمات
آدرس و وب سایت

فرودگاه بین المللی دن موئنگ در بانکوک با کد یاتا DMK یکی از شلوغ ترین و در عین حال مهم ترین فرودگاه های کشور تایلند محسوب می شود. از فرودگاه Don Mueang International Airport به عنوان "قدیمی ترین فرودگاه تایلند" هم نام برده می شود. دن موئنگ صرفا یک فرودگاه مسافربری نیست و برنامه های پرواز برای هواپیمای نظامی و باربری هم در آن دیده می شود.

فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

معرفی فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند با بیش از 3700 متر باند آسفالت فرود، بیش از 3 متر از دریا بالاتر است، این فرودگاه زیبا در بانکوک حدودا از سال 1914 به عنوان یک فرودگاه رسمی شناخته شد و از همان زمان نیز پروازهای داخلی و خارجی در آن انجام گرفت. هرچند که فرودگاه دن موئنگ مثل گذشته پر ازدحام، شلوغ و پرتردد نیست، اما هم چنان به عنوان یکی از محبوب ترین فرودگاه های تایلند شناخته می شود.

 

سفر به کشور تایلند با جاذبه‌های گردشگری فوق العاده دیدنی!

 

موقعیت مکانی دقیق فرودگاه دن موئنگ در 25 کیلومتری شهر بانکوک است. به طور حتم از این فرودگاه باید به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایلند یاد کرد، البته این تنها فرودگاهِ شهر بانکوک نیست، اما به جهت طویل بودن سابقه پروازهای داخلی و خارجی در دن موئنگ بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. این فرودگاه حدودا در سال 2015 در لیست "ارزان ترین فرودگاه های تایلند" قرار داده شد و البته که بازسازی ِ کامل آن باعث شد تا سهولت در پرواز، به یک اتفاق طبیعی در این فرودگاه تبدیل شود.

در سال 1924 از فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند با هدف "پروازهای تجاری" نیز استفاده شد، این فرودگاه در سال 2006 تجربه متوقف شدن پروازهایش را نیز داشته است. ازدحام، شلوغی و پرترافیک بودن پروازهای داخلی و خارجی در فرودگاه دن موئنگ بانکوک اصلی ترین دلیل تبدیل شدن این فرودگاه به محلی برای پروازهای داخلی "صرفا پروازهای داخلی" بود، این اتفاق در سال 2015 رخ داد. اما همچنان از دن موئنگ به عنوان "پر تردد ترین فرودگاه های ارزان" یاد می شود.

فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

ترمینال های فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

ترمینال های فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند که به ترمینال 1 و ترمینال 2 معروف هستند، به پروازهای داخلی و خارجی اختصاص دارند. از ترمینال 1 فرودگاه دن موئنگ تایلند تنها برای پروازهای داخلی ارزان قیمت استفاده می شود که به همین دلیل سالانه این ترمینال پذیرای بیش از 19 میلیون نفر مسافر است. ترمینال 2 فرودگاه دن موئنگ هم که در سال 2015 افتتاح شد، با ظرفیتی بیشتر از 10 میلیون نسبت به ترمینال 1 گنجایش 30 میلیون مسافر در سال را دارد.

ایر آسیا، سیتی ایرویز، ایر آسیای اندونزی، کان ایر، مالیندو ایر، نوک اسکوت، اورینت تای ایرلاینر، تای آسیا و چند شرکت دیگر به عنوان مهم ترین خطوط هواپیمایی در دن موئنگ شناخته می شوند. مهم ترین شرکت های خدماتی فروگاه هم استان پاتوم تانی، نونتابوری نام دارند.

امکانات و خدمات رفاهی فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

بعد از رسیدن به فرودگاه دن موئنگ با امکانات و خدمات رفاهی بسیار خوبی رو به رو می شوید، قبل از هر چیز اگر به اطلاعات خاصی نیاز داشته باشید، در قسمت های وروردی و خروجی فرودگاه می توانید با افرادی که این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند، صحبت کنید. 

در صورتی که به عابر بانک برای گرفتن پول یا چنج ارز نیاز پیدا کنید، به واسطه تعداد عابربانک های بسیار زیاد این فرودگاه، به هیچ وجه با مشکل رو به رو نمی شوید. برای صرف غذا یا نوشیدن انواع کافه نیز گزینه های زیادی برای انتخاب کردن خواهید داشت، علاوه بر تمام این موارد در فرودگاه امکان خرید از فروشگاه های مختلف را نیز خواهید داشت. 

اگر به هر دلیلی با مشکل جسمی مواجه شدید بدون نگرانی به ترمینال 1 فرودگاه دن موئنگ بروید و از خدمات پزشکی و درمانی آن استفاده کنید، البته مرکز درمانی دقیقا در طبقه همکف قرار دارد. یکی از جالب ترین امکانات فرودگاه دن موئنگ تایلند "اتاق جلسه" است که بیش از 800 نفر ظرفیت دارد و البته اینترنت هم در آن کاملا رایگان در دسترس است. 

پارکینگ سه طبقه فرودگاه بین المللی دن موئنگ "ท่าอากาศยานนานาชาติดอนเมือง" دقیقا رو به روی ترمینال قرار دارد و به سادگی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. اگر هم به فکر کرایه اتومبیل در فرودگاه افتاده اید، سعی کنید به هر شکل خودتان را از این کار منصرف کنید، چرا که ترافیک بانکوک چندان قابل پیش بینی نیست. 

مغازه های فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

دسترسی به فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

برای دسترسی به فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند تاکسی، قطار یا اتوبوس را انتخاب کنید، در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده کنید می توانید مطمئن باشید که راحت ترین راه را انتخاب کردید، با تاکسی فقط 40 دقیقه زمان صرفِ رسیدن به مرکز شهر بانکوک می شود. البته ترافیکِ بانکوک را هم باید در نظر بگیرید، به همین دلیل چیزی حدود نیم ساعت تا یک ساعت و نیم برای پیاده شدن در مرکز شهر بانکوک زمان در نظر بگیرید. کرایه تاکسی های فرودگاه هم چیزی حدود 400 بات است.

اما اگر قطار را انتخاب کردید، می توانید 500 متر آنطرف تر از فرودگاه به ایستگاه قطار برسید، قطارها هر روز تا ساعت 9 شب مسافران را جابجا می کنند. برای تهیه بلیط های قطار حدودا باید مبلغ 50 بات را در نظر بگیرید، البته فراموش نکنید که قطارهای مسافربری در بانکوک خیلی ایده آل نیستند و شاید تهویه خوبی هم نداشته باشند. تا رسیدن به ایستگاه قطار هوآ لامفونگ Hua Lamphong یک ساعت زمان نیاز است.

اگر قطار و تاکسی گزینه های اصلی شما نیستند، می توانید از اتوبوس استفاده کنید، در طول روز استفاده از اتوبوس ها در شهر بانکوک پیشنهاد فوق العاده ای به نظر می رسد، چرا که علاوه بر ارزان بودن، کیفیت خوبی هم دارند. برای رسیدن به ایستگاه اتوبوس مو چیت از فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند فقط 20 دقیقه زمان صرف خواهد شد و بعد از رسیدن به ایستگاه استفاده از قطارهای شهر بانکوک البته قطارهای هوایی برای گشت و گذار در شهر ایده آل به نظر می رسد. کرایه اتوبوس های شهری بانکوک هم چیزی حدود 25 بات است، البته بهتر است که هزینه ها را کمی بیشتر در نظر بگیرید.

سالن فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

آدرس فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

222 Vibhavadi Rangsit Rd, Sanambin, Don Mueang, Bangkok 10210، تایلند

وب سایت فرودگاه بین المللی دن موئنگ تایلند

برای اطلاع از پروازهای فروگاه یا هر نوع ابهام دیگری می توانید از وب سایت فرودگاهی بی المللی دن موئنگ تایلند به آدرس donmueangairportthai.com دیدن کنید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.9 از 5 | از 100 کاربران به فرودگاه بین المللی دن موئنگ