فرودگاه بین المللی دن موئنگ

در شهر پر جاذبه و پر توریست بانکوک، واقع در کشور تایلند، دو فرودگاه بین المللی به نام های سووارنابومی و دن موئنگ وجود دارد که در آن ها پرواز های داخلی و خارجی بسیاری برگزار می شود. این بخش از وب سایت لحظه آخر به بررسی ویژگی های فرودگاه بین المللی دن موئنگ پرداخته است. به گردشگرانی که قصد سفر به شهر بانکوک را دارند، پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به فرودگاه بین المللی دن موئنگ را مطالعه کنند.
 
 
فرودگاه بین المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport) حدودا در 25 کیلومتری مرکز شهر بانکوک واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 3 متر (9 فوت) می باشد. این فرودگاه یکی از قدیمی ترین فرودگاه های بین المللی جهان بوده و در سال 1914 میلادی به صورت رسمی افتتاح شده است. فرودگاه دن موئنگ در سال 2006 میلادی به صورت موقت بسته شد، اما پس از یک سال بازسازی شده و مجددا بازگشایی شد. این فرودگاه در سال 2004 میلادی حدود 160 هزار پرواز داخلی و خارجی برگزار کرده و حدود 38 میلیون مسافر را از این طریق جا به جا کرده است. گردشگران تور بانکوک جالب است بدانید فرودگاه دن موئنگ قطب اصلی شرکت های هواپیمایی ارزان قیمتی همچون تای لاین ایر، تای ایر آسیا، نیو جن ایرویز و نوک ایر بوده و در سال 2015 به عنوان بزرگترین فرودگاه ایرلاین های ارزان دنیا انتخاب شده است. فرودگاه دن موئنگ یک فرودگاه نظامی و همگانی بوده و دارای کد یاتا DMK و کد ایکائو VTBD می باشد.
این فرودگاه مجهز به دو ترمینال مسافربری است که ترمینال شماره یک آن به پرواز های خارجی و بین المللی اختصاص دارد. ترمینال شماره دو فرودگاه نیز که در سال 2015 میلادی افتتاح شده، به منظور برگزاری پرواز های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. گردشگران تور تایلند خوب است بدانید که ترمینال یک فرودگاه بین المللی دن موئنگ، گنجایش پذیرش حدود 19 میلیون مسافر را دارا می باشد. این فرودگاه دارای یک باند فراز و فرود نیز می باشد که طول آن 3700 متر و جنس آن از آسفالت می باشد.
از جمله امکانات رفاهی که در فرودگاه دن موئنگ به گردشگران تور بانکوک ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد: 3 بانک، عابر بانک به تعداد فراوان، رستوران، کافی شاپ، مرکز اطلاعات پرواز، خدمات کرایه ماشین، مرکز خرید، پارکینگ سه طبقه، مرکز ارائه خدمات پزشکی و درمانی، مرکز تجاری فرودگاه (این قسمت مجهز به اینترنت و اتاق ملاقات است) و غیره.
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر