امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به پنانگ

پنانگ

پنانگ، ایالتی در کشور مالزی است که بسیاری آن را به نام "مروارید شرق" می شناسند. این ایالت یکی از سحرآمیزترین و رمانتیک ترین شهرهای مشرق زمین را در بر دارد. پنانگ در ساحل شمال غربی جزیره مالزی قرار دارد. نام پنانگ از کلمه"پالا پلانگ" در مالایی ،به معنی درخت فوفل، آمده است. در جزیره پنانگ شهر جورج تاون مرکز ایالت را تشکیل می دهد. مساحت پنانگ 1030 کیلومتر مربع است. این شهر دارای آب و هوایی استوایی، گرم و مرطوب با بارش فراوان می باشد. جمعیت پنانگ حدودا 1.500.000 نفراست. بعضی از نقاط پنانگ جلوه ای جذابی از گذشته را نشان می دهند. در چنین جاهایی خیابان ها تنگ است و سه چرخه ها در حرکتند و نیز معابد، تجارتخانه ها و اماکن سنتی عرضه کالا وجود دارد.
این جزیره در ارائه بعضی از بهترین خوراکی های منطقه به خود می بالد. این خوراکی ها شامل خوراک نایونیا و خوراک ناسی کندار، چارکهوی تیوولاکساپنانگ می باشند. جزیره پنانگ دارای مراکز خرید مدرن و جذابیت های متعددی است.
پنانگ باب طبع خریداران کالاهای قدیمی و نوین است. ایالت پنانگ از جزیره پنانگ و باریکه ای از خشکی مقابل آن در سرزمین مادر که به نام سبرانگ پرای معروف است، تشکیل می شود. دو طرف این ایالت بوسیله پلی به طول ۵/۱۳ کیلومتر به یکدیگر متصل شده اند.
نکته :

• به دلیل حضور تعداد زیادی از شرکت های بین المللی الکترونیک در پنانگ ، این ایالت لقب دره سلیکون شرق را به دست آورده است.
• در سال 1997 موسسات تولید و مونتاژ بین 42 و 53 از درآمد عمومی این ایالت را فراهم ساختند.
• 55 هزارهکتار از زمین های پنانگ برای کشت نخل روغنی ، کائوچو ، میوه و برنج به کار گرفته شد.
• بندر پنانگ بندری با آب های گود است. این بندر ، مالزی را به بیش از 200 بندر جهانی مرتبط می سازد. ارتباط مالزی از طریق این بندر با اندونزی و تایلند، مثلث اقتصادی در حال توسعه ای در سطح جهان به وجود آورده است.
• پنانگ یکی از بهترین نقاط برگزاری جلسات، همایش ها و کنفرانس ها در آسیا به شمار می رود .
• میدان ورزشی بین المللی پنانگ (بی آی اس ا ) مکانی بسیار عالی برای بازی های جهانی است. این مکان ، پارکینگ ، مرکز بازی های آبی و میدان اصلی دارد و پذیرای بازی های ورزشی جهانی بسیاری است.

نظرات مردم درباره پنانگ

مژگان 15 مرداد 97
2
پنانگ شهر خوبیه اما من به شخصه سفر به کوالالامپور رو ترجیج میدم
درج نظر