غذاهای گرجستان

گردشگران تور گرجستان برای اینکه در انتخاب غذا در سفر خود سردرگم نشوید در این مطلب فهرستی از محبوب ترین غذاهای گرجستان تهیه شده است که حتما در سفر خود برای یک بار هم شده آن ها را امتحان کنید و آن ها را از دست ندهید.
1 . کاچاپوری : کاچاپوری یکی از مرسوم ترین غذاهای گرجستان می باشد که از نان پر شده با پنیر تشکیل شده است که در کشور گرجستان با طعم ها و شکل های مختلفی آماده می شود. در برخی از موارد هم موادی مانند تخم مرغ آب پز و پنیر بیش تر اضافه می شود. غذای کاچاپوری علاوه بر گرجستان در روسیه و ارمنستان هم پخته می شود.
2 . خینکالی : غذای خینکالی یکی از غذاهای گرجستان می باشد که می توانید به راحتی در هر رستورانی آن را پیدا کنید که نوعی دامپلینگ است . در واقع دامپلینگ نوعی خمیر می باشد که آن را با مواد های مختلفی مانند گوشت و انواع ادویه جات پر می کنند اگر هم گیاه خوار هستید می توانید خینکالی با سبزیجات ، قارچ و پنیر و ... میل نمایید.
3 . چورچخلا : اگر به شیرینی جات علاقه دارید شیرینی چورچخلا را از دست ندهید این شیرینی که شبیه به شمع می باشد از شیره یا پوراب انگور ، آرد و انواع مغز ها تهیه می شود. برای تهیه چورچخلا مغز ها را نخ می کنند و در موادی که از آرد و شیره انگور تهیه شده می غلطانند و در نهایت آن را خشک می کنند.
4 . لوبیو : یکی از غذاهای تور گرجستان که به خصوص گیاه خواران به آن علاقه مند هستند لوبیو می باشد که از لوبیا ، گیشنیز ، پیاز ، جعفری ، گردو و سیر تهیه می شود و از خوراک های پرطرفدار این کشور می باشد که مانند دیگر غذاهای گرجستان با ادویه های زیادی پخته می شود اما تند نیست.
گزارش مشکل
درج نظر