امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به لیون

بهترین زمان سفر به لیون

شهر لیون واقع در کشور فرانسه، سومین شهر بزرگ در این کشور پس از پاریس و مارسی می باشد. جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار زیاد این شهر باعث شده لیون به عنوان پایتخت تفریحی کشور فرانسه شناخته شود. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر به فرانسه سفر می کنند. یکی از مواردی که باید قبل از سفر به این شهر از آن آگاه شوید، بهترین زمان سفر به لیون می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با بهترین زمان سفر به لیون در اختیار شما قرار دهیم.
 شهر لیون دارای آب و هوای اقیانوسی بوده، همین امر سبب شده لیون نسبت به شهر های دیگر در کشور فرانسه دارای آب و هوای گرم تری باشد. گردشگران تور لیون لازم است بدانند که آب و هوای این شهر در تابستان ها گرم و در زمستان ها معتدل می باشد. دمای هوا در زمستان ها همیشه بالای صفر درجه سانتی گراد بوده و خیلی سرد نیست، همچنین در فصل پاییز آب و هوای این شهر بارانی است. تابستان ها با وجود گرمای هوا، شلوغ ترین فصل گردشگری در این شهر محسوب می شود. به طور کلی بهترین زمان سفر به لیون را می توان فصل های بهار و پاییز دانست. در فصل بهار آب و هوای این شهر بسیار مناسب بوده و شهر لیون در این فصل خلوت تر می باشد. گردشگران تور لیون برای سفر به این شهر در فصل پاییز باید لباس مناسب به همراه داشته باشند.
همچنین گردشگران علاقه مند به فستیوال ها و جشنواره ها جالب است بدانند که در 4 فصل سال در این شهر چندین فستیوال برگزار می شود، که از بین آن ها می توان به برنامه های متنوعی مانند فستیوال فیلم لومیر، ماراتن لیون، جشن لومر، مسابقات آشپزی بوکوس دیور، فستیوال موسیقی نوئیتس سونورس، فستیوان شب های فورویره و فستیوال جاز در وین اشاره کرد.
درج نظر