امتیاز 5 از 5 | از بین 116 امتیاز دهنده به بهترین فصل سفر به یزد

بهترین فصل سفر به یزد

شهر یزد یکی از شهرهای تاریخی و اولین شهر خشتی ایران است که به تازگی ثبت جهانی شد و جزء میراث جهانی می باشد. این شهر دارای بافت قدیمی و سنتی می باشد که دست نخورده بوده و هیچ تغییری در آن صورت نگرفته است. از آن جایی که شهر یزد دارای جاذبه های دیدنی و تاریخی فراوانی است، همواره انتخابی مناسب برای یک ایرانگردی خوب و دلچسب می باشد. با لحظه آخر همراه باشید تا بهترین فصل سفر به یزد را به شما توریست های تور یزد بگوییم. شهر یزد شهری مرکزی در ایران است که در دره خشکی مابین کوه های خرانق و شیرکوه قرار دارد. ارتفاع این شهر از سطح دریا تقریبا 1000 متر است.
تغییر دما در طول روز و شب در این شهر زیاد است اما در حالت کلی، از آن جایی که شهر یزد، منطقه ای کاملا کویری و بیابانی است پس نتیجتا آب و هوایی گرم و خشک و کویری دارد. به دلیل این که این منطقه بسیار گرم است، پس بهترین فصل سفر به یزد، در فصول سرد سال است که هوا کمی خنک می شود. بهتر است در فصول سرد سال به این شهر سفر کنید تا گرما هوا سبب تکدر خاطر شما نشود. از آن جایی که در ایام نوروز و فصل بهار نیز این شهر پرگردشگر می شود پس فصل بهار هم می تواند بهترین فصل سفر به یزد باشد. در فصل تابستان شهر یزد به شدت گرم می شود و علی الخصوص در مرداد ماه به اوج گرمای خود می رسد که مردم بومی هم ترجیح می دهند که در ساعات میانی روز در صورتی که کار واجبی ندارند و لزومی وجود ندارد، از خانه بیرون نیایند.
یک نکته مهم که در این بین وجود دارد، این است که در فصل بهار که این شهر نسبتا پر توریست می شود، شما باید برای رزرو کردن هتل زودتر اقدام کنید تا بتوانید هتلی خوب و با کیفیت را برای سفر خود انتخاب کنید. 
درج نظر