نکات مهم سفر به تبریز

تبریز یکی از کلان شهرهای کشور پهناور ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی می باشد. این شهر سومین شهر بزرگ ایران بعد از تهران و مشهد بوده و به شهر بدون گدا و شهر اولین ها مشهور است.
اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید با ما همراه باشید تا نکات مهم سفر به تبریز را در اختیار شما گردشگران عزیز قرار دهیم. آب و هوای تبریز استپی خشک با تابستان های گرم و خشک و زمستان‌های بسیار سرد است. بنابراین یکی از نکات مهم سفر به تبریز در فصل سرد زمستان، همراه داشتن وسایل گرمایشی، لباس های گرم و زمستانی، چتر و غیره است. 
همچنین اگر از راه زمینی با وسیله حمل و نقل شخصی به این شهر سفر می کنید حتما با خود زنجیر چرخ به همراه داشته باشید. اگر برای تفریح به تبریز سفر می کنید، باید بگوییم این شهر از مکان های دیدنی و گردشگری بسیاری برخوردار است که اگر می خواهید به دیدن همه آن ها بروید، باید برای زمان خود برنامه ریزی داشته باشید. اگر شما از آن دسته گردشگرانی هستید که به خرید صنایع دستی علاقه دارید بهتر است بدانید که شهر تبریز بازارهای سنتی بزرگی دارد که صنایع دستی و سنتی نفیسی همچون سفالگری، سوزن ‌دوزی، قالی‌ بافی، قلم ‌زنی روی مس، کفش‌ دوزی، کنده‌ کاری، گلدوزی، گلیم‌ بافی، معرق‌ کاری، منبت‌ کاری، نقاشی روی سرامیک، نقره‌ کاری و نگارگری در آن به فروش می رسد. گردشگران تور تبریز اگر به گشت و گذار و خرید در مراکز خرید مدرن علاقه دارید، به شهر خوبی سفر کرده اید چرا که تبریز دارای مراکز خرید مدرن بسیار جذابی می باشد که نظر شما را جلب خواهد کرد. از بهترین و معروف ترین مجموعه بزرگ تجاری تفریحی لاله پارک، مرکز خرید برج بلور و مرکز خرید جواهر هستند.
گزارش مشکل
درج نظر