امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ

جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ

سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه شناخته شده است که سبمل سر سختی و مقاومت روسیه می باشد.سن پترزبورگ به عنوان شمالی ترین و پرجمعیت شهر جهان است که به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد در اوایل تابستان به دلیل تابش طولانی آفتاب در بیش تر شب ها هوا گرگ و میش می باشد به همین دلیل شب های این شهر را شب های سفید روسیه می نامند. در ادامه با چندی از جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ آشنا خواهید شد.

1. جزیره یلاگین : مسیر دسترسی به جزیزه یلاگین با مترو 20 دقیقه از مرکز شهر می باشد. سابقه ی این جزیره به دوران شوروی سابق باز می گردد که نام آن پارک مرکزی فرهنگ و  اوقات فراغت نام داشت. این جزیره در قسمت شمالی ترین دلتی نیوا قرار دارد که داخل آن ساختمانی اشرافی به چمشم می خورد که اقامتگاه های سلطنتی بوده است که درون این کاخ به موزه ی هنر و صنایع دستی قرن هجدهم تا بیستم اختصاص داده شده است .اما متاسفانه این با وجود زیبایی که دارد به ندرت مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

2. موزه آرمیتاژ ایالتی و کاخ زمستانی : موزه آرمیتاژ یکی از بهترین موزه های روسیه و یکی دیگر از جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ به شمار می رود که گردشگران تور سن پترزبورگ  به هیچ عنوان بازدید از آن را نباید از دست بدهند.جالب است بدانید که این موزه در حال حاضر 2.7 میلیون اثر ارزشمند درون خود جای داده است.این موزه به قدر بزرگ می باشد که به هیچ عنوان یک روزه نمی توان از کل موزه بازدید کرد.اگر قصد بازدید از موزه آرمیتاژ را دارید بهتر است که بلیط آن را از قبل تهیه نمایید تا پشت صف های طولانی زمان خود را از دست ندهید.

3. گراند پلاس : یکی از جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ ، گراند پلاس می باشد. این کاخ دارای 176 فواره آب که از روز های هشتم ماه مه تا یازدهم اکتبر کار می کند و زیبایی منحصر به فردی به مجموعه می بخشد.اگر قصد رفتن به گراند پلاس را دارید بهترین و زیبا ترین را از طریق قایق می باشد که لحظه آخر به مسافرین عزیز  پیشنهاد می کند این مسیر مهیج و دیدنی  را انتخاب کنند.
درج نظر