موزه سالوادور دالی

همان طور که از اسم این موزه پیداست نام شخصی است که آثار وی در این موزه  در شهر سن پترز بورگ روسیه قرار دارد. موزه سالوادور دالی در سال 1983 تقریبا 8 سال قبل از مرگ سالوادور تاسیس شد که در سال 2012 مجددا در طراحی آن دست برده شد و دست خوش تغییرات اساسی شد. کلیه ی آثار موجود در موزه سالوادور دالی را یک زن و شوهر خوش ذوق از سال 1943 جمع آوری کردند و پس از اتمام تصمیم گرفتند در محلی آن ها را برای به نمایش گذاشتن عموم قرار دهند که پس از جست و جو مسئولین شهر فلوریدا قبول کردند محلی را برای این کار اختصاص دهند. 

پس از استقبال بی نظیر مردم از این آثار، مقامات تصمیم گرفتند تا فضای این موزه را بیشتر کنند که در سال 1009 مجبور شدند به طور کلی جا به جا شوند و تمامی آثار را به آن جا انتقال دهند که بازگشایی مجدد سه سال به طول انجامید. سازه و ساختمان موزه جدید بسیار خاص و منحصر به فرد است به طوری که یک گنبد بزرگ از جنس آیینه وجود دارد که تمامی آن از اشکال هندسی مثلثی تشکیل شده و هیچ کدام از مثلث ها شبیه یکدیپر نمی باشند. در طی روز زمانی که آفتاب به این سقف گنبدی شکل می تابد نمای زیبایی را ایجاد کرده است. موزه دالی سه طبقه است که با پله های پیچ در پیچ طبقه اول را به طبقه سوم متصل کرده است. در ابتدای ورود می توانید بیش از 4000 سنگ ببینید که به طور پراکنده رو زمین قرار دارند که هدیه مردم اسپانیا به این موزه می باشد. تمامی سازه های به کار رفته در این موزه جذاب و خیره کننده هستند که می توانید ساعت ها به تماشای آن ها بپردازید. در سفر به سن پترزبورگ تماشای این موزه را فراموش نکنید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز موزه سالوادور دالی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بیات 10 شهریور 1397
1
واقعا ساختمون موزه سالوادور دالی رو جالب و متفاوت ساختند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری