کوه های کارپات

حتما در مورد کوه های هیمالیا، آلپ، راکیز و...شنیده اید اما کمتر شخصی با کوه های کارپات آشنا می باشد، این کوه ها به اندازه کوه های معروف جهان عظمت و شکوه خود را دارد و از رشته ای به طول 1600 کیلومتر تشکیل شده است که از مرکز تا شرق اروپا کشیده شده است. این کوه ها به سمت کشورهای هلند، رومانی، اسلواکی، جمهوری چک و... ادامه دارند. کوه های کارپات دومین کوه بزرگ اروپا می باشد (بزرگ ترین کوه اروپا اسکاندیناوی است). اروپای شرقی یکی از نقاط تفریحاتی و مسافرتی جهان است که در بین جهانگردان و گردشگران محبوبیت بالایی دارد، این کوه ها جزو یکی ازبهترین زیستگاه برای حیوانات اهلی و وحشی و گیاهان می باشد به گونه ای که یک چهارم گونه های گیاهی اروپا را در خود جای داده است که این مسئله موجب شده، حیوانات زیادی دراین کوه های عظیم و زیبا زندگی کنند.

عمده حیوانات کوه های کارپات خرس های قهوه ای، بزهای کوهی، گرگ و سیاه گوش ها هستند که بیشرین آنها در نواحی رومانی و کمترین در نواحی جمهوری چک می باشند، این گونه حیوانات به این کوه ها حیاتی دو چندان بخشیده اند و باعث چرخ زیستی فوق العاده ای شده اند، در زمان های کهن که انسان ها بصورت قبیله ای و محلی زندگی می کردند حیوانات در فرهنگ و عقاید آنها تاثیر بسزایی داشت و قبایل به ارواح محافظ حیوانات اعتقاد بسیاری داشتند و حیوانات را در زندگی خود شریک می کردند. جنگلی که در دل کوه و حتی در اطراف آن وجود دارد از نمونه گیاهان و درختان فراوانی می باشند و اکثر درختان از مجموعه درختان کهن اروپا و نمونه های نادر می باشند که در طول سال به طرز معجزه آسایی ازبین نرفته و حفظ شده اند، این درختان کوه های کارپات را سبز پوش کرده و عظمت و جذابیتی بی نظیر به آن بخشیده است که برای گردشگران و جهانگردان بسیار هیرت انگیز و دلنشین است

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کوه های کارپات
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

کامی 11 شهریور 97
0
کوه های کارپات می تونید بگید دقیقا کجا هست ؟ توری هست که مسافرا رو ببره ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.