امتیاز 5 از 5 | از بین 115 امتیاز دهنده به نکات مهم سفر به پکن

نکات مهم سفر به پکن

شهر پکن پایتخت کشور چین، سومین کشور پهناور دنیا است. تاریخ کهن و 5000 ساله چین، سفر به اقصی نقاط این کشور، به ویژه شهر پکن را برای گردشگران داخلی و خارجی جذاب کرده است. البته برای سفر به هر مقصد گردشگری داشتن یک سری اطلاعات از آن الزامی است. بنابراین اگر شما نیز قصد سفر به شهر پکن را دارید، با ما همراه باشید تا اطلاعاتی مفید درباره آن در اختیارتان قرار داده و نکات سفر به پکن را برای شما متذکر شویم.

یکی از نکات مهم سفر به پکن، اطلاع از شرایط آب و هوایی و بهترین زمان سفر به آن است. به طور مثال شما باید بدانید که بهار پکن، فصل طوفان های شنی است و سفر به این شهر در فصل بهار اصلا ایده خوب و مناسبی نیست. اما ماه های سپتامبر و اکتبر که مصادف با شهریور و مهر ماه است و پاییز پکن را می سازند، زمان مناسبی برای سفر به این شهر است.

خرید کردن در پکن را فراموش نکنید، اغلب گردشگران تور پکن تنها به بازدید از جاذبه های گردشگری پکن بسنده می کنند، اما شما باید بدانید که خرید در پکن یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به این شهر است. البته ابتدا باید بدانید که از کجا خرید کنید به طور مثال خیابان ژیوشوئی که یکی از معروف ترین و رویایی ترین خیابان های پکن است، انتخاب مناسبی برای خرید می باشد. البته فراموش نکنید که هنگام خرید حتما با فروشنده سر قیمت چانه بزنید.

اکثر قریب به اتفاق گردشگران تور پکن در سفر به این شهر به یک رستوران خوب می روند و خوردن غذا های چینی را در آن تجربه می کنند. اما یکی از نکات مهم سفر به پکن دانستن آداب میز غذا است. اگر به یک رستوران رفتید به هیچ وجه چوب های غذا خوری چینی را در ظرف غذا به صورت عمودی و ایستاده قرار ندهید چرا که این کار نماد مرگ می باشد. همچنین گردشگران تور چین به یاد داشته باشید که هیچ گاه استخوان ها را در سینی یا ظرف غذا نگذارید و آن را در ظرف مخصوص این کار قرار دهید.

و در آخر به یکی دیگر از نکات مهم سفر به چین که مربوط به حمل و نقل در آن است اشاره می کنیم، گردشگران عزیز توجه داشته باشید که برای تردد درون شهری خود حتما یک راهنمای شهری و دیکشنری چینی به انگلیسی همراه داشته باشید تا در این شهر بزرگ گم نشوید.

نظرات مردم درباره نکات مهم سفر به پکن

شهروز 30 دی 97
0
دوستان همونطور که ادمین تو نکات مهم سفر به پکن گفت سره خرید حسابی چونه بزنین فروشنده هاش مثل خودمونن کلی می تونین تخفیف بگیرین
مرضیه 2 آبان 97
3
نکات مهم سفر به پکن مفید و عالی بود تشکر فراوان
درج نظر