بنای یادبود قتل عام ارامنه

📅 بروزرسانی : ۱ مهر ۱۳۹۶ بازدید : 247
در سال 1915 ترک های عثمانی تعداد کثیری از مردمان ارمنی را  قتل عام کردند که تقریبا 50 سال بعد بنای یادبود قتل عام ارامنه را در پارکی در شهر ایروان واقع در دره هرازدان بنا کردند. زیزرناکابرت نام این بنای بسیار زیبا است که در زبان ارمنی به معنی قلعه ی پرستوها می باشد. نماد این سازه را به پرستو تشبیه کرده اند زیرا که پرستوها در هر شرایطی به آشیانه خود باز می گردند حتی اگر آشیانه شان هم ویران شده باشد.

این بنا در واقع از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول 12 ستون  پهن و خمیده به سمت مرکز می باشند که تعداد آن مشخص کننده ی شهرهای ارمنستان است که در آن قتل عام صورت گرفته نکته جالب برای گردشگران تور ارمنستان این است که در وسط آن یک آتش دان کوچک تعبیه شده که همیشه روشن است و نمایانگر روح همیشه بیدار مردمان ارامنه می باشد و قسمت دوم یک ستون بسیار بلند به ارتفاع 44 متر است که به نماد و نشانه ی زایش مجدد مردم ارامنه ساخته شده است. هر ساله در 24 آوریل مردمان ارمنی به دور این بنای یاد بود نسل کشی جمع می شوند تا بتوانند به این شهدای مظلوم و بی گناه ادای احترام کنند.

اگر موفق شدید که در این تاریخ به ارمنستان بروید می توانید به راحتی در مراسم آن ها شرکت کنید و از تماشای وحدت ارمنیان لذت ببرید. به طور کلی این مجموعه یعنی زیزرناکابرت دارای سه بخش مهم شامل : یک دیوار بزرگ سنگی که نام تمام شهرهایی که در آن قتل عام انجام گرفته را نوشته اند. موزه مستندات تاریخی و آثار هنری مربوط به نسل کشی سال 1915 . باغ درختان کاج که به رسم تشکر از شخصیت های مهم و دولتمردانی است که پس از بازدید آن ها یک درخت کاج می کارند. علاوه بر بازدید از بنای یادبود قتل عام ارامنه می توانید در این پارک سر سبز پیاده روی کنید و با تاریخ کشوری که به آن سفر کردید آشنا شوید. شما گردشگران عزیز تور ارمنستان هر زمان که بخواهید می توانید به پارک زیزرناکابرت بروید و از بنای یادبود قتل عام ارامنه دیدن فرمایید.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره بنای یادبود قتل عام ارامنه

اردبیلی مهر 1397
16 نفر پسندیدند
بنای یادبود قتل عام ارامنه اصلا هم قابل دیدن نیست چیه آخههههه

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/9194-%D8%A8%D9%86%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%B9%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به بنای یادبود قتل عام ارامنه