خیابان آربات

یکی از با قدمت جاذبه های شهر مسکو روسیه خیابان آربات یا Arbat Street  می باشد. که در واقع این خیابان متشکل از دو قسمت، خیابان قدیمی و جدید است و دلیل این نام گذاری پیشگیری از سردرگم شدن گردشگران عزیز تور روسیه می باشد. خیابان آربات جدید خیابانی است که در اواخر قرن بیستم موازی با آربات قدیم ساخته شد. در همین حین جشن ۵۲۰ سالگی خیابان آربات با شکوه هرچه تمام تربرگزار شد. طول این خیابان بیشتر از 1 کیلومتر مربع می باشدکه در میان دو میدان معروف آرباتسکایا و میدان اسمولنسکایا قرار گرفته شده است.

 خیابان آربات تقریبا از قرن پانزدهم تا به امروز با استقبال مردم و مسافرین قرار گرفته است و این یکی از دلایلی است که خیابان آربات را به قدیمی ترین خیابان مسکو تبدیل نموده است. این خیابان در  هنگام ساخته شدن خود به عنوان یک خیابان معمولی در حاشیه شهر قرار داشت و جایگاه امنی برای کاروان های تجاری متعلق به کشورهای شرقی کره زمین بود. به عقیده بعضی کلمه آربات همان کلمه ارابه است، چرا که ارابه های تجاری در این مکان استقرار می یافتند ولیکن که این فرضیه سندیت رسمی ندارد. با عبور کردن از این خیابان کهن می توانید به قرن ها پیش برگشته و متوجه تاریخ اصیل شهر مسکو روسیه باشید. این خیابان علاوه بر مجسمه های زیبا دارای رستوران ها و کافه های متعددی با انواع غذاها و نوشیدنی های خوشمزه و محلی روسیه می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز خیابان آربات
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
لیلا 20 مرداد 1397
0
خیابان آربات خیلی خوبه و از قدیمی ترین خیابان های مسکو به شمار میره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری