صومعه نوودویچی

صومعه نوودویچی یکی از معروف ترین صومعه های موجود در شهر مسکو روسیه است که در سال 1525 توسط پرنس واسیلی ساخته شد و در سال 2003 به عنوان میراث جهانی در سازمان ملل یونسکو ثبت شده است. این صومعه یکی از معدود ترین صومعه ها ی دنیا است که بدون بازسازی و ترمیم همین جوردست نخورده و شکل اولیه باقی مانده است. صومعه نوودویچی با داشتن برج ها و دیوارهای خیره کننده نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند.
 پیشینه ی سازه های این عمارت به سال های 1686 تا 1688  باز می گردد. این صومعه در شمال غربی شهر مسکو روسیه و در نزدیکی رودخانه ی اصلی شهر واقع شده است. معماری بنا و سازه ی نوودویچی شبیه به سبک باروک می باشد که اتفاقات تاریخی ، سیاسی ، مذهبی و فرهنگی زیادی در خود جای داده است. به صومعه ی نوودویچی، صومعه ی دوشیزگان هم می گویند چون که یکی از پرطرف دار ترین صومعه هایی بود که مورد استفاده برای زنان و دختران ثروتمند و اشراف زاده بوده است. سبک معماری فوق العاده و آثار باستانی و نقاشی های بسیار قدیمی توسط هنرمندان آن زمان از جمله جاذبه های با شکوه گردشگری این محدوده می باشد.
سر تا سر نوودویچی از درختان بزرگ و تنومند همچنین یک پارک پر از گل بسیار زیبا پوشش داده است. مسافرین تور روسیه می توانند در امتداد مسیر رودخانه ی فوق العاده پیاده روی کنید و از چشم انداز کم نظیر آن جا لذت ببرید. امروزه نوودویچی با استقبال چشمگیری توسط گردشگران قرار گرفته است. فضای این صومعه مخصوصا در هنگام صبح که هوا نه روشن است نه تاریک فوق العاده زیبا میشود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره صومعه نوودویچی

آریا 22 مرداد 97
4
صومعه نوودویچی از نظر ساختاری و معماری در نوع خودش منحصر به فرده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر