معبد بودای خوابیده بانکوک

معبد بودای خوابیده بانکوک که در پشت معبد بودای زمردین قرار گرفته یکی از جاذبه های گردشگری تور بانکوک است و بیش از یک هزار مجسمه بودا را در خود جای داده است اما اصلی ترین جاذبه این معبد وجود مجسمه بودای خوابیده می باشد که با 15 متر ارتفاع و 45 متر طول بزرگترین مجسمه این معبد بوده و سرتاسر از طلا ساخته شده است. این مجسمه برای نمایش سلوک بودا به نیروانا ساخته شده است توجه داشته باشید که نیروانا، عبور انسان از خشم، جهل، وابستگی و رسیدن به فرزانگی است. چشم ها و پاهای مجسمه بودا با مروارید تزئین شده است. همچنین روی پاهای آن 108 ویژگی فاخر بودا حک شده است.


این حکاکی های مرواریدی روی طلا، جذابیت اصلی این مجسمه غول پیکر را رقم زده اند که برای مراجعه کنندگان و به خصوص برای گردشگرانی که از کشور های دیگر به بانکوک سفر کرده اند جالب خواهد بود. معبد بودای خوابیده بانکوک اولین دانشگاه دولتی در تایلند بود، که رشته های دینی، علوم و ادبیات را تدریس می کرد ولی امروزه به عنوان یک مرکز ماساژ سنتی و پزشکی شناخته شده است. بعد از گشت در معبد فو و دیدن جذابیت های آن هیچ چیزی مانند یک ماساژ پا، سر و کتف نیست لذت بخش نخواهد بود اگر تابه حال ماساژ بی نظیر تایلندی را امتحان نکرده اید، وات فو بهترین جا برای امتحان این ماساژ می باشد.

 معبد بودای خوابیده بانکوک  دیدنی از ساعت 8 صبح تا 19 عصر برای بازدید علاقه مندان باز است و مبلغ ورودی آن 100 بات می باشد و برای کودکان با قد کمتر از 120 سانتی متر رایگان می باشد. گردشگران تور بانکوک بهتر است قبل از شروع گردش و تفریح ابتدا در محل اقامت خود که یکی از هتل های بانکوک می باشد مسقر شوند و سپس طبق برنامه به مکان های دیدنی بانکوک بروند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد بودای خوابیده بانکوک

فربد 27 دی 97
3
معبد بودای خوابیده بانکوک خیلی قشنگه من رفتم. لعنتی به اون عظمت از طلا بود فک کنم
شقایق 10 مهر 97
3
به حرات می تونم بگم معبد بودای خوابیده بانکوک زیبا ترین جاذبه گردشگری بود که تا کنون دیدم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر