دروازه طلایی کی یف

دروازه طلایی کی یف یکی از جاذبه های دیدنی مرکز این شهر بوده که در زمان های مدید دروازه ورودی شهر به حساب می آمد. این بنا در فاصله سال های 1019 الی 1026 میلادی ساخته شد و در آن زمان از اهمیت فراوانی برخوردار بود. حفاظت از شهر، مهم ترین هدف ساخت این دروازه بوده است.
دروازه طلایی کی یف با وجود مرمت های چند باره، هنوز هم مانند سال های گذشته ظاهر خود را حفظ کرده و گردشگران تور کی یف که امروزه از آن بازدید می کنند، گویی همان بنای قدیمی را می بینند. این درواز تاکنون چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته و امروزه به عنوان موزه ای ارزشمند از آن بهره می برند. کلیسای Annunciation در این دروازه قرار دارد و گنبد طلایی آن یکی از دلایل نامگذاری این دروازه می باشد.

در نزدیکی این جاذبه یک ایستگاه مترو وجود دارد که گردشگران تور کی یف به راحتی می توانند به این مکان رفته و از آن بازدید کنند. بعد از تماشای این دروازه زیبا می توانید به سالن تئاتری که در اطراف آن واقع شده بروید و سرگرم شوید. اغلب کسانی که به این شهر زیبا سفر می کنند از این جاذبه هم دیدن می نمایند.
دروازه طلایی کی یف در دوره های مختلف تاریخ شاهد اتفاقات تلخ و شیرینی بوده که در میان آن ها می توان به حمله مغول ها اشاره کرد که زخم عظیمی بر تن این دروازه وارد کردند و با تخریب قسمت های بسیاری از آن وارد شهر شدند. 150 سال بعد این دروازه مرمت گشت و موزه در آن احداث شد. گردشگران تور اکراین با بازدید از این موزه می توانند اطلاعات بسیار خوبی از اتفاقات رخ داده و تاریخ پر فراز و نشیب این دروازه کسب کنند.
ساعات بازدید: 10 الی 18
آدرس: اکراین/ کی یف/ خیابان ولدیمیر/ لاورسکا 27، جنب خروجی متروی زالاتی وار
تلفن: 00380636884113 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر