دروازه طلایی کی یف

دروازه طلایی کی یف یکی از جاذبه های دیدنی مرکز این شهر بوده که در زمان های مدید دروازه ورودی شهر به حساب می آمد. این بنا در فاصله سال های 1019 الی 1026 میلادی ساخته شد و در آن زمان از اهمیت فراوانی برخوردار بود. حفاظت از شهر، مهم ترین هدف ساخت این دروازه بوده است.
دروازه طلایی کی یف با وجود مرمت های چند باره، هنوز هم مانند سال های گذشته ظاهر خود را حفظ کرده و گردشگران تور کی یف که امروزه از آن بازدید می کنند، گویی همان بنای قدیمی را می بینند. این درواز تاکنون چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته و امروزه به عنوان موزه ای ارزشمند از آن بهره می برند. کلیسای Annunciation در این دروازه قرار دارد و گنبد طلایی آن یکی از دلایل نامگذاری این دروازه می باشد.

در نزدیکی این جاذبه یک ایستگاه مترو وجود دارد که گردشگران تور کی یف به راحتی می توانند به این مکان رفته و از آن بازدید کنند. بعد از تماشای این دروازه زیبا می توانید به سالن تئاتری که در اطراف آن واقع شده بروید و سرگرم شوید. اغلب کسانی که به این شهر زیبا سفر می کنند از این جاذبه هم دیدن می نمایند.
دروازه طلایی کی یف در دوره های مختلف تاریخ شاهد اتفاقات تلخ و شیرینی بوده که در میان آن ها می توان به حمله مغول ها اشاره کرد که زخم عظیمی بر تن این دروازه وارد کردند و با تخریب قسمت های بسیاری از آن وارد شهر شدند. 150 سال بعد این دروازه مرمت گشت و موزه در آن احداث شد. گردشگران تور اکراین با بازدید از این موزه می توانند اطلاعات بسیار خوبی از اتفاقات رخ داده و تاریخ پر فراز و نشیب این دروازه کسب کنند.
ساعات بازدید: 10 الی 18
آدرس: اکراین/ کی یف/ خیابان ولدیمیر/ لاورسکا 27، جنب خروجی متروی زالاتی وار
تلفن: 00380636884113 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دروازه طلایی کی یف
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری