کوهستان تیبل


کشور آفریقای جنوبی یکی از مقاصد گردشگری لوکس جهان می باشد که مورد توجه توریست های بسیاری قرار گرفته است. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این کشور کوهستان تیبل نام دارد که آن را کوهستان تافلبرگ نیز می نامند. تیبل در لغت به معنای میز بوده و از همین رو آن را به کوه میز هم می شناسند. کوهستان تیبل منطقه ای صخره ای در بخش جنوب غربی آفریقای جنوبی و در شهر گردشگری کیپ تاون است که چشم انداز زیبایی از خیلیج تیبل را به نمایش می گذارد.
ارتفاع کوهستان تیبل حدود 1100 متر است. کوهستان تیبل 2 قله فرعی به نام های "قله لاینز هد" و "قله شیطان" دارد. مسیرهای مختلفی برای رسیدن به قله مسطح و سه کیلومتری این کوه در نظر گرفته شده و گردشگران تور آفریقای جنوبی می توانند از این مسیرهای زیبا به سمت آن راهی شوند و از مناظر چشم نواز اطراف لذت ببرند. آن دسته از توریست هایی که به پیاده روی علاقه ای ندارند، می توانند از تله کابینی که در نظر گرفته شده استفاده کنند و در مدت 7 دقیقه در ارتفاعات به تماشای طبیعت بکر کیپ تاون بپردازند. گردشگران تور کیپ تاون به وسیله تاکسی و یا اتوبوس می توانند خود را به نزدیکی کوهستان تیبل برسانند و ادامه مسیر را پیاده روی نمایند.
وجود پوشش های گیاهی متنوع نظیر: گل های مروارید، ارکیده های دیزا و درختان نقره جلوه بی نظیری به کوهستان تافلبرگ بخشیده که مورد توجه گردشگران تور کیپ تاون قرار گرفته است. در کنار این گیاهان زیبا و متنوع، جانورانی کمیاب نظیر بز هیمالیایی و خرگوش کوهی را می توان در این منطقه مشاهده کرد. جالب است بدانید کوهستان تیبل که بخشی از پارک ملی تیبل می باشد، یکی از عجایب 7 گانه طبیعی دنیا به حساب می آید. در این مکان گردشگران تور کیپ تاون می توانند تلفیقی از شهر، اقیانوس و کوهستان را به نظاره بنشینند و لحظات خاطره انگیزی را برای خود ثبت کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کوهستان تیبل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.