میدان جمهوری بلگراد

میدان جمهوری بلگراد یکی از مشهور ترین میدان های شهر بلگراد می باشد که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده است و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند در ادامه با ما همراه باشید تا میدان جمهوری بلگراد به شما معرفی کنیم.
میدان جمهوری بلگراد در واقع میدان اصلی این شهر می باشد که در خیابان Knez Mihailo واقع شده است و ساختمان های بسیار زیبا و مهمی در اطراف آن وجود دارد.
تندیس موجود در این میدان در واقع تندیس شاهزاده میخایلو می باشد که وی سوار بر اسب و در حال حرکت به سمت جنوب نشان می دهند، این مجسمه توسط یکی از ماهر ترین مجسمه ساز های ایتالیایی به نام Enrico Pazzi ساخته شده است.
میدان جمهوری بلگراد در تاریخ 1866 میلادی ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری شهر بلگراد به شمار می آید.
از ساختمان های موجود در نزدیکی و اطراف میدان جمهوری بلگراد می توان به ساختمان تأتر ملی شهر، موزه ملی، نهاد های فرهنگی شهر بلگراد، کافه ها و رستوران های متعدد، خانه ارتش و غیره اشاره کرد که گردشگران می توانند در هنگام بازدید از میدان جمهوری از تمامی جاذبه های گردشگری موجود در اطراف آن دیدن کنند.
خوب است بدانید این میدان در زمان جنگ جهانی اول یکی از نقاط مهم شهر و محل عبور تراموا بوده است اما امروزه به یکی از نقاط آرام و توریستی بلگراد تبدیل گشته است و اغلب گردشگران در سفر خود با تور بلگراد از این میدان قدیمی و زیبا دیدن می کنند، اگر شما نیز قصد سفر به شهر توریستی بلگراد را دارید بازدید از میدان جمهوری را فراموش نکنید.
لازم به ذکر است که این میدان یکی از مراکز تجاری بلگراد نیز به شمار می آید و مرکز خرید استاک لناک که یکی از معروف ترین مراکز خرید بلگراد می باشد در نزدیکی این میدان واقع شده است و گردشگران تور بلگراد می توانند از این مرکز خرید شیشه ای و لوکس نیز بازدید کنند.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر