آکاماس پنینسولا

کشور جزیره ای قبرس که در میان آب های دریای مدیترانه واقع شده، دارای جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی زیبایی است که توجه جهانگردان بسیاری را به خود جلب کرده است. یکی از جاذبه های گردشگری این کشور، منطقه آکاماس پنینسولا نام دارد. در ادامه این مقاله به معرفی آکاماس پنینسولا پرداخته و اطلاعاتی درباره آن در اختیار گردشگران و کاربران سایت قرار خواهیم داد.

آکاماس پنینسولا در واقع یک منطقه سرسبز و خوش آب و هوا است که در بخش غربی کشور قبرس واقع شده و از جمله خلوت ترین مناطق این کشور جزیره ای به شمار می رود. این منطقه به سبب داشتن پوشش گیاهی سرسبز و قرار گرفتن در جوار دریای مدیترانه، امروزه به یکی از پر بازدید ترین مناطق دیدنی قبرس تبدیل شده و سالانه گردشگران فراوانی برای تفریح و گشت و گذار با تور قبرس به این منطقه سفر می کنند.

البته در این جا لازم به ذکر است که منطقه آکاماس پنینسولا به عنوان یکی از پارک های ملی قبرس شناخته شده و از این حیث نیز بسیار حائز اهمیت است. این منطقه سرسبز با داشتن مساحتی در حدود 230 کیلو متر مربع، گونه های گیاهی و جانواری فراوانی را در خود جای داده و حیات وحش شگفت انگیزی دارد. از جمله جانورانی که در این منطقه زیست می کنند می توان به 168 گونه پرنده بومی، 20 گونه مختلف خزنده، 16 گونه پروانه، 12 نوع پستاندار و انواع لاک پشت های دریایی اشاره کرد.
یکی از ویژگی های منطقه آکاماس پنینسولا که همواره برای گردشگران تور قبرس جذاب بوده این است که در آن جاده آسفالتی برای تردد وسایل نقلیه وجود نداشته و گردشگران به راحتی می توانند در آن به دوچرخه سواری یا پیاده روی بپردازند.
در انتها گردشگران تور قبرس خوب است بدانید که در رابطه با قدمت منطقه آکاماس پنینسولا اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما با دیدن مسجد قدیمی آجیوس اندرونیکس (Agios Andronikos) و همچنین کلیسای موجود در آن که در اوایل قرن شانزدهم میلادی بنا شده، می توان به تاریخ آن پی برد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آکاماس پنینسولا

برسام 21 مهر 97
1
آکاماس پنینسولا یکی از دیدنی ترین قسمت های قبرس هست و من خیلی خوشم میاد ازش
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر